Novi poraz Mornara

Barski tim je i nakon četvrtog kola bez pobjede, a prije Levskog poražen je i od Kumanova, izraelskog Galila i hrvatske ekipe Đuro Đaković.
57 pregleda 0 komentar(a)
Balkanska liga u košarci, Foto: Balkanleague.net, Balkanleague.net
Ažurirano: 07.11.2012. 20:12h

Ni u četvrtom pokušaju, drugom pred domaćim navijačima, košarkaši Mornara nisu uspjeli da zabilježe početni trijumf u Balkanskoj ligi.

Barani su poraženi večeras od bugarskog Levskog 89:84 (21:27, 23:17, 27:14, 18:26), u utakmici četvrtog kola grupe A.

Nakon odlično odigrane prve četvrtine, u kojoj ih je služio šut za tri poena, Barani su sredinom drugog perioda malo zakazali u šutu za dva poena što je očigledno iskusniji gost znao da iskoristi na pravi način. Mornar u reketu u tim momentima jednostavno nije imao rješenje za odličnog Varbanova koji je na kraju bio i najefikasniji igrač meča.

Nakon rezultatskog egala na poluvremen,u gosti su odlično otvorili treću četvrtinu i nakon serije 10:0 prvi put u 25. minutu stigli do dvocifrene prednosti (54:44). U samom finišu izabranici Mihaila Pavićevića pokazali su karakter odličnom serijom šuteva sa distance sveli minus na samo tri poena (75:78) ali su gosti uspjeli da na kraju stignu do zasluženog trijumfa.

Mornar će u narednom kolu, 20. novembra, ugostiti Kumanovo.

Mornar – Levski 84:89 (27:21, 17:23, 14:27, 26:18)

Bar - Dvorana Topolica. Gledalaca: oko 200. Sudije: Miodrag Ličina (Srbija), Ademir Zurapović (BiH), Uroš Obrknežević (Srbija).

Mornar: Damjanović 18, Đurišić 22, Pajović 4, Milović, Ivanović 8, Miković 3, Radosavljević 14, Sekulović 5, Rondović 2, Pavić 4, Skurdauskas, Pavićević 2.

Levski: Petkov 2, D. Angelov 11, Kostov 19, S. Georgijev 6, Ivanov 3, H. Dimitrov 4, D. Dimitrov 9, Varbanov 25, Z. Georgijev 4, Marinović 6.