Vučević sjajan u porazu Orlanda

Crnogorski centar, koji je počeo meč u prvoj petorci, ubacio je 16 poena i uhvatio 10 lopti za čak 41 minut, koliko na parketu nije proveo nijeda drugi igrač Orlanda.
2 komentar(a)
Čikago, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.11.2012. 06:38h

Sjajna partija Nikole Vučevića u "Junajted centru" nije pomogla košarkašima Orlanda da upišu i treću pobjedu na startu sezone. Bolji od "magičnih" bio je Čikago, koji je zahvaljujući seriji u posljednjoj četvrtini (12:2) slavio u Ilinoisu sa 99:93.

Gosti iz Floride vodili su tokom većeg dijela meča, u jednom momentu i sedam razlike, ali su "bulsi" stegli odbranu na samom kraju treće i početkom posljednje četvrtine, te iskoristili činjenicu što je trener gostiju Žak Von u tom dijelu igre na parketu držao rezervnu petorku.

Glen Dejvis, Eron Aflalo i ostali brzo su se vratili na teren, ali je bilo prekasno - Čikago je zahvaljući centrima Lulu Dengu i Joakimu Noi već uhvatio nezaustavljuvu seriju.

Najefikasniji kod domaćih bili su Deng sa 23 i Noa sa 20 poena, dok su se kod gostiju, osim Vučevića, istakli Aflalo sa 28, Mur sa 17 i Dejvis sa 16 poena.

Glavne zvijezde Oklahome rasporedile su poene protiv Toronta, pa za prošlogodišnjeg pobjednika Zapadne konferencije nije bilo problema - 108:88. Vestbruk je ubacio 18, Ibaka 17, Djurent 15 poena...