Peković predvodio "vukove", šampion lako sa Finiksom

Pekmen je za 26 minuta na parketu ubacio 21 poen (šut iz igre 15-9), imao je i sedam skokova (šest u napadu), a podijelio je i dvije blokade pored tri izgubljene lopte.
50 pregleda 2 komentar(a)
Peković, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 06.11.2012. 10:19h

Za Bruklin je u novom domu svaka utakmica spektakl, a Nikola Peković se pobrinuo da pokvari feštu novoj franšizi u NBA ligi - crnogorski centar je predvodio Minesotu do pobjede (107:96), ukupno druge u tri meča ove sezone.

Pored našeg asa, istakao se i Andrej Kiriljenko sa dabl-dabl učinkom - AK47 je meč završio sa 16 koševa, 10 uhvaćenih lopti i šest asistencija.

Bruklinu nije pomogla ni velika prednost od 22 razlike, jer je drugo poluvrijeme izgubio sa čak 26 poena (60:34). Seriju Minesote je počeo odlični Aleksej Šved koji je imao učinak od 10 pogodaka.

"Bio sam pomalo zabrinut, nije sve išlo kako smo željeli. Ipak, vratili smo i pobijedili, to je dobar znak", rekao je trener Minesote Rik Adelman.

U poraženom timu je najefikasniji bio Džo Džonson (19), dok je Deron Vilijams upisao 18, uz 13 asistencija.

Majami je lako izašao na kraj sa Finiksom (124:99), Dalas je deklasirao Portland, dok je lak posao imao i San Antonio - "mamuze" su bez problema savladale Indijanu (101:79) i upisale četvrtu pobjedu za najbolji start u istoriji (4-0).

"Stvarno sam iznenađen da i dalje ima nekih rekorda koje postavljamo. Mislio sam da smo uradili sve, ali eto...", kazao je Toni Parker.

Filadelfija - Njujork 88:110 (Holidej 17 p Entoni 21 p)

Bruklin - Minesota 96:107 (D. Vilijams 18 p, 13as - Peković 21 p)

Majami - Finiks 124:99 (Džejms 23 p, 11 sk - Gortat 12 , 13 sk)

Memfis - Juta 103:94 (M. Gasol 22, 8 sk, 8 as, 3 blk - M. Vilijams 17 p, 8 as)

Dalas - Portland 114:91 (Mejo 32 p - Oldridž 20 p)

San Antonio - Indijana 101:79 (Dankan 14 p, 11 sk - Hil 15 p)

Sakramento - Golden Stejt 94:92 (Kazins 23 p, 15 sk - Li 20 p)

LA Klipers - Klivlend 101:108 (Grifin 20 p - Irving 24 p, 10 as)