Portland nanio novi poraz LA Lejkersima

Portland je do pobjede predvodio Batum sa 26 poena, dok je novajlija Lijar, koji je na draftu u junu izabran sa 6. pozicije, postigao 22 poena i imao 11 asistencija u debiju u NBA ligi
Nikolas Batum, Foto: Beta AP
Ažurirano: 01.11.2012. 09:39h

Lejkersi i Klipersi gradski derbi u Los Anđelesu dočekuju u različitom raspoloženju i drugačijoj formi – Klipersi sa pobjedom, Lejkersi sa dva poraza.

Lejkersi su drugi poraz, ukupno 10 uzastopni računajući i osam mečeva ui predsezoni, doživjeli u gostima od Portlanda sa 116:106, na utakmici na kojoj su nekoliko minuta prije poluvremena zbog povrede lijevog skočnog zgloba ostali bez Stiva Neša.

U utakmici u kojoj je domaćin vodio i 19 razlike, Portland je do pobjede predvodio Nikolas Batum sa 26 poena, dok je novajlija Damjan Lijar, koji je na draftu u junu izabran sa šeste pozicije, postigao 22 poena i imao 11 asistencija u debiju u NBA ligi. Vesli Metjus dodao je 22 koša. Prekretnica na meču bila je serija 13-0 u trećoj četvrtini koju je započeo Baranin Saša Pavlović sa sedam uzastopnih poena.

Lejkersima nije pomogao zajednički učinak od ukupno 63 poena tandema Dvajta Hauard – Kobi Brajant, vjerovatno i zbog čak 24 izgubljene lopte i loše odbrane. Hauard je meč završio sa 33 poena i 14 skokova, a Brajant sa 30 poena i šest uhvaćenih lopti, dok je Pau Gasol upisao 16 koševa i devet skokova.

“Moramo da naučimo kako da igramo zajedno. Prvo moramo da budemo dobri prije nego postanemo odlični”, izjavio je Hauard.

Predvođeni Džamalom Krofordom sa 29 poena, LA Klipersi su kod kuće savladali Memfis 101:92. Pobjedu su donijeli igrali sa klupe sa ukupno 49 poena. Kod Memfisa, koji ima skor od 0-12 u prvoj utakmici sezone od kada se preselio iz Vankuvera, najefikasniji je bio Rudi Gej sa 25 poena.

Sjajan debi u dresu Hjustona, odmah po dolasku iz Oklahoma Sitija, imao je najbolji igrač prošle sezone u NBA ligi Džejms Harden – u pobjedi u gostima protiv Detroita sa 101:92, Harden je doprinio sa 37 koševa, 12 skokova, šest asistencija i četiri ukradene lopte, čime je odmah počeo da opravdava uloženi novac u njega (oko 80 miliona dolara za petogodišnji ugovor).

"Ovo je nova uloga za mene i mislim da svi to znaju. Moram biti vođa na terenu", bio je komentar Hardena nakon susreta.

Donedavni igrač Njujorka, Džeremi Lin ubacio je 12 koševa uz osam asistencija i četiri ukradene lopte u svojoj premijeri na poziciji startnog pleja Roketsa.

Sa druge strane, Detroit je predvodio Brandon Najt sa 15 koševa.