Poraz Mornara nakon produžetka

101 pregleda 0 komentar(a)
Mihailo Pavićević, Foto: Fibaeurope.com
Ažurirano: 30.10.2012. 19:58h

Ni u trećem pokušaju, Mornar nije uspio da upiše pobjedu u Balkanskoj ligi. Nakon Kumanova i Galil Gilboe, bolja od izabranika Mihaila Pavićevića bila je ekipa Đure Đakovića.

Barani su dobro odigrali drugu četvrtinu u kojoj su imali sedam poena prednosti (31:24).

U nastavku ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a minut prije kraja meča činilo se da su gosti blizu slavlja.

Imali su četiri poena prednosti (74:70), koje nisu uspjeli da sačuvaju do kraja.

Domaći sastav je izjednačio 35 sekundi prije kraja meča, kada je Matej Kljajić bio polovičan sa linije penala.

Mornar je imao napada za pobjedu, ali je Lazar Radosavljević promašio šut za tri poena.

Na startu produžetka, Đuro Đaković je napravio seriju 6:0 i stavio tačku na meč.

Marino Šarlija je sa 20 poena bio najbolji u domaćem timu, ali igrač meča je Marko Batina, koji je pored 16 koševa imao sedam skokova i osam asistencija.

Andrej Pajović je za Mornar upisao 21 koš.

Naredni meč Mornar igra pred svojim navijačima protiv Levskog 7. novembra.

Đuro Đaković - Mornar 85:79 (17:12, 19:26, 17:16, 21:20, 11:5)

Slavonski Brod - Dvorana: “Vijus”. Gledalaca: 1.000. Sudije: Nešković, Maričić, Glišić (Srbija).

Đuro Đaković: Blajić 2, Kljaić 8, Batina 16, Živković 14, Šarlija 20, Toroman, Baković 15, Masamba 10, Matej Karlović, Samija, Marko Karlović, Havić.

Mornar: Damjanović 10, Đurišić 1, Pajović 21, Vušović, Ivanović 6, Milović, Miković 2, Radosavljević 12, Sekulović 9, Rondović 12, Pavić 2, Skurdauskas 4.