Težak poraz Mornara

To je drugi poraz barskog tima, koji je na startu regionalnog takmičenja izgubio od Kumanova 71:69.
56 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 24.10.2012. 19:25h

Košarkaši Mornara doživjeli su i drugi poraz u okviru regionalne Balkanske lige. Izabranici Mihaila Pavićevića nijednog trenutka nijesu uspjeli da zaprijete očigledno mnogo kvalitetnijoj izraelskoj ekipi.

Od samog starta Gilboa je nametnula žestok ritam, na isteku 5. minuta stigla do tada najubjedljivijih 11 razlike (6-17) i već tada je bilo jasno da će Mornar teško stići do trijumfa.

Kuriozitet je da su vjerovatno prvi put u svojoj istoriji domaći košarkaši u bilo kojem takmičenju postigli svega dva poena za deset minuta igre kao što je bio slučaj u drugoj četvrtini.

Gosti su to znali na pravi način da iskoriste i već u 25. minutu stignu do tada najubjedljivijih plus 37 (55:18).

Pavićević je u posljednjoj četvrtini priliku pružio poletarcima.

Mornar – Galil 49:80 (11:21, 2:20, 16:24, 20:15)

Bar – Dvorana "Topolica". Gledalaca: oko 300. Sudije: Zurapović (BiH), Bijedić (BiH), Hordov (Hrvatska).

Mornar: Damjanović, Đurišić, Pajović 3, Milošević 6, Milović 2, Miković 7, Radosavljević 14, Sekulović 5, Rondović, Palić 5, Vušović 6, Pavićević 1.

Galil Gilboa: Hanter 11, Pišman, Bejr Kas 13, Bet Josef 3, Jilzori 17, Simšon 8, Hejs 6, Sabak, Sanders 12, Kikos 5, Grin 5, Brener.