Prva pobjeda Budućnost Volija

Podgoričani su moglii znatno ubjedljivije da slave, jer su u 34. minutu imali 20 koševa prednosti (72:52), ali su popustili u finišu
3 komentar(a)
KK Budućnost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.10.2012. 17:13h

Budućnost Voli je probila psihološku barijeru. “Plavi” su trijumfovali protiv MZT Skoplja u igri koja može da dobije prelaznu ocjenu do 34. minuta.

Nakon toga došlo je do velikog pada u igri, pa su gosti od minus 20 (72:52) došli na sedam poena zaostatka (73:66) minut i po prije kraja, ali do preokreta nije došlo.

Zaslužan za to bio je Di Bost, koji je u samoj završnici bio siguran sa linije penala.

Amerikanac je meč završio sa 15 poena, a sve je ubacio u drugom poluvremenu.

Imao je i šest skokova, kao i po dvije asistencije i ukradene lopte.

Čedomir Vitkovac je dodao 19 (15 u prvom poluvremenu), a Džerald Li 15 (13 nakon prvih 20 minuta).

Kod gostiju istakli su se Damjan Stojanovki (13), Kad Dejvis (11, dvojke 5-4) i Uroš Nikolić (10).

Furiozno je domaći sastav ušao u meč. Već nakon nepuna četiri minuta igre bilo je 12:3 (Li sedam poena), pao je Aleksandar Todorov bio prinuđen da zatraži minut odmora.

Međutim, to nije dalo rezultat, “plavi” su nastavili sa dobrom igrom i na isteku 7. minuta bilo je 22:12.

I u drugom kvartalu dobra igra Podgoričana.

Kontrolisali su dešavanja na terenu i nisu dozvoljavali igračima MZT Skoplja da priđu na manje od četiri poena.

U 18. minutu Duško Bunić je pogodio za (44:33, a u posljednjim sekundama prvog poluvremena Vitkovac je bio precizan iza linije 6,75 za plus 12 (47:35)).

Nakon nekoliko promašaja sa obje strane, Budućnost Voli je zaigrala odlično i prednost je počela da raste do plus 19 (59:40) u 26. minutu poslije bacanja Marka Popovića.

Održavali su “plavi” od tog trenutka prednost od 12 do 15 poena, a kada su Bunić i Vitkovac poentirali u 33. i 34. minutu za plus 20 (70:50, 72:52), činilo se da Makedoncima prijeti pravi debakl.

Međutim, crnogorski šampion je tada neočekivano stao.

MZT je to iskoristio, napravio seriju 14:1 i smanjio minus na svega sedam poena (73:66), minut i po prije kraja.

Dejan Radonjić je tada zatražio minut odmora, smirio je svoje izabranike, koji su bili sigurni u penal završnici i stigli do prva dva boda u novoj sezoni.

Narednog vikenda Budućnost Voli gostuje novajliji u ligi, ekipi Solnoka.