Najefikasniji u crnogorskoj selekciji bio je Vladimir Dašić sa 14, dok su sa po deset poena meč završili Bojan Dubljević, Suad i Sead Šehović
34 komentar(a)
Vladimir Dašić, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 05.09.2012. 20:41h

Nastavljena je trijumfalna serija! Istini za volju Crna Gora nije blistala, što je i razumljivo nakon trijumfa nad Srbijom i teoretskog plasmana na EP u Sloveniji, ali pobjeda nad borbenom Estonijom nije došla u pitanje.

Već na startu meča “crveni” su jasno stavili do znanja gostima da nemaju šta da traže u ovom meču.

U 3. minutu semafor je pokazivao 10:0, što je bio znak da Tit Sok zatraži minut odmora i pokuša da smiri svoje izabranike.

To mu je donekle i pošlo za rukom, jer je Estonija prišla na 14:8, ali je sve to bilo kratkog daha.

Na isteku 8. minuta Crna Gora je stigla do plus 14 (22:8), a na isteku prve četvrtine naša selekcija je imala višak od devet poena (24:15).

U drugoj četvrtini “crveni” su bez problema kontrolisali dešavanja na terenu i na veliki odmor otišli sa dvocifrenom prednošču (37:27).

Početak drugog poluvremena obilježila je dobra šuterska serije Estonije.

Gostujući igrači vezali su tri trojke i u 25. minutu prišli na minus šest (44:38).

Nakon toga Crna Gora nije uspijevala da se odlijepi, ali ni gostima da ozbiljnije ugroze prednost.

Održavala je naša selekcija prednost od šest do devet poena sve do 36. minuta, kada je pala odluka o pobjedniku.

Kod rezultata 64:58, braća Sead i Suad Šehović su “ukrali” lopte rivalu i lagano poentirali za 68:58.

Time je i definitivno srušena nada Estonaca da mogu da naprave iznenađenje i završnicu kvalifikacija, bar kada su oni u pitanju, učine zanimljivijom.

Na kraju meča, publika je ovacijama ispratila reprezentativce u svlačionicu, a novo okupljanje zakazano je za 11. septembar.

Tada Crna Gora protiv Slovačke (20.30 sati) igra posljednji meč u kvalifikacijama.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Vladimir Dašić sa 14 poena, imao je i osam skokova i četiri ukradene lopte.

Po 10 poena upisali su Bojan Dubljević i braća Šehović.

U redovima Estonije, Gregor Arbet je dao 12, a Kristijan Kangur (osam uhvaćenih lopti) i Reinar Halik po 11 koševa.