Šakić donio trijumf Širokom

57 pregleda 1 komentar(a)
Di Bost, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 01.09.2012. 18:48h

Poenima Željka Šakića, dvije sekunde prije kraja, košarkaši Širokog ostvarili su pobjedu protiv Budućnost Volija u drugom kontrolnom meču odigranom u Podgorici.

Prije pobjedonosnog koša gostiju, Marko Mugoša je trojkom donio prednost crnogorskom šampionu (59:57, 42 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene).

Nakon toga Budućnost Voli je promašila napad, a Josip Bilinovac bio polovičan sa linije penala (59:58).

Imali su “plavi” priliku da riješe meč u posljednjem napadu, ali je Di Bost bio neprecizan, uslijedila je kontra gostiju i koš Šakića.

Inače, čitav meč je bio u rezultatskom egalu, ekipe su se smjenjivale u vođstvu.

Na poluvremenu je Široki imao pet poena viška, koju su Podgoričani stigli do kraja treće četvrtine.

Posljednjih deset minuta obilježila je igra koš za koš.

Najbolji u redovima Budućnost Volija bili su Milan Milošević (15 poena, 12 skokova) i Dušan Bunić (13 koševa, 11 uhvaćenih lopti).

Kod Širokog Šakić je dao 18 (sedam skokova), a Robert Rikić 11.

Prvi duel, odigran u petak veče, bio je zatvoren za javnost, a završen je 69:69.

Budućnost Voli - Široki 59:60 (15:14, 10:16, 20:15, 14:15)

Podgorica - Dvorana: “T-Mobile”. Gledalaca: 50. Sudije: Savović, Radinović, Radulović (Podgorica).

Budućnost Voli: Novosel, Spasojević 3, Mugoša 4, M. Milošević 15, Đukanović 2, Ljubenković, Radović 4, Vitkovac, Bunić 13, S. Milošević 2, Nikolić 2, Ivanov 9, Bost 5.

Široki: Babić 3, Ivišić 1, Ramljak, Filipović 5, Morović 7, Bilinović 6, Bošnjak, Šutalo 7, Novak 1, Šakić 18, Barać 1, Rikić 11.