Crna Gora ubjedljiva protiv Gruzije

Naša selekcija nakon četiri meča ima stopostotan učinak, danas savladana Gruzija sa 73:48
Kadeti Crne Gore, Foto: FIBA Europe/Honza Mudra
Ažurirano: 23.07.2012. 13:19h

Sa četiri pobjede u isto toliko utakmica, kadetska reprezentacija Crne Gore završila je prvu fazu takmičenja na Evropskom prvenstvu B divizije u Bukureštu.

“Crveni su danas, odličnom igrom u periodu od 18. do 29. minuta, savladali Gruziju i napravili još jedan korak ka zacrtanom cilju, a to je plasman u A diviziju.

Naši reprezentativci dobro su rasporedili poene.

Najefikasniji je bio Aleksandar Novosel sa 16 koševa, 15 je dao Petar Popović, 12 Aleksandar Dožić uz 10 skokova, dok su po 10 ubacili Vasilije Knežević (devet uhvaćenih lopti) i Mihailo Radunović.

Do finiša prvog poluvremena, tačnije do 18. minuta utakmica je bila izjednačena.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a tada je Crna Gora, prosto rečeno, ubacila u veću brzinu, do 29. minuta napravila seriju 28:2 i od minus dva (29:27) stigla do plus 24 (55:31).

Tada je meč i definitivno riješeno, a posljednjih 10 minuta ekipa Đorđija Pavićevića je odradila rutinski, za još jednu ubjedljivu pobjedu.

Sutra je na šampionatu slobodan dan, a u drugoj fazi Crna Gora se sastaje sa dvije prvoplasirane ekipe iz grupe D, a to su Portugal i Mađarska.

Gruzija - Crna Gora 48:73 (15:15, 14:21, 4:19, 15:18)

Bukurešt - Dvorana: “Unirea Dobroiesti”. Gledalaca: 100. Sudije: Siritsa (Bjelorusija), Zenis (Slovačka), Vladić (Austrija).

Gruzija: Bobilev 10 (2-0), Isiani, Gogaladze 2, Gugešašvili 5 (3-2), Tsintsadze, Revazašvili 4, Zakradze 2, Petriašvili 1 (2-1), Gogoberišvili 6, Lomidze 5 (2-2), Matčavariani 11, Maskulia.

Crna Gora: Anđelić 3 (2-1), Novosel 16, Đurišić, Pavićević 4, Vuksanović 2, Ivanović, Popović 15 (2-2), Markuš, Knežević 10, Radunović 10 (5-4), Nikolić 1 (2-1), Dožić 12.