Treća pobjeda, Crna Gora bolja od Gruzije

"Crveni" su odigrali fenomenalnu prvu četvrtinu, nakon koje su imali 19 poena prednosti
56 pregleda 2 komentar(a)
Mihailo Pavićević, Foto: Fibaeurope.com
Ažurirano: 21.07.2012. 14:23h

Nakon što je dan ranije pregazila Švedsku, mlada reprezentacija Crne Gore zabilježila je danas još jednu, treću pobjedu na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

Izabranici Mihaila Pavićevića su drugi put na takmičenju savladali Gruziju, ovog puta znatno teže, ali je najvažnije da su upisana dva boda.

Marko Mugoša je 12 od 22 poena dao u prvoj četvrtini, a dvocifreni su još bili Vukota Pavić (15, osam skokova), Danilo Nikolić (14), Andrej Pajović (11, osam asistencija) i Nemanja Grabovica (10).

U redovima Gruzije istakli su se Duda Sanadze (20), Beka Burjanadze (18, sedam uhvaćenih lopti) i Nodar Teniešvili (15).

Fenomenalnu prvu četvrtinu odigrali su “crveni”.

Na krilima Mugoše radili su šta su htjeli na terenu, pa je prednost rasla iz minuta u minut do 26:7, koliko je bilo na kraju prve dionice.

I prvi minuti drugog kvartala protekli su u znaku Crne Gore, pa je u 13. minutu došla do najveće prednosti na meču (31:19).

Nakon toga naša selekcija je malo smanjila ritam, pa su Gruzijci serijom 15:4 u posljednjih pet minuta prvog dijela minus smanjili na podnošljivih 40:32.

Serijom 5:0 na startu drugog dijela, Gruzija je prišla na 40:37.

Činilo se tada da je ekipa Davida Ustiašvilija i definitivno uhvatila priključak.

Međutim, već u 25. minutu Crna Gora je opet stigla do dvocifrene prednosti (52:39), ali su u posljednja dva minuta trećeg kvartala Gruzijci napravili seriju 12:2 i ponovo prišli na minus tri (59:56).

Prednost Crne Gore u posljednjih deset minuta kretaala se od pet do 10 poena, koliko je bilo u 34. minutu (72:62).

Međutim, serijom 16:6 Gruzija se vratila u igru i minut i 15 sekundi prije kraja stigla do izjednačenja (78:78).

Ušlo se potom u penal završnicu u kojoj su naši reprezentativci bili koncentrisaniji i na kraju su upisali dva nova boda.

U posljednjem meču na šampionatu, Crna Gora sutra od 16.15 sati igra protiv Estonije.

Crna Gora - Gruzija 83:82 (26:7, 14:25, 21:24, 22:26)

Domžale - Dvorana: “Komunalni centar”. Gledalaca: 50. Sudije: Kraus (Njemačka), Zaščuk (Ukrajina), Vajt (Sjeverno Marijanska ostrva).

Crna Gora: Ratković, Kasalica, Pajović 11 (3-3), Nikolić 14 (3-1), Grabovica 10 (7-7), Raičković 7 (1-1), Mugoša 22 (4-1), Musović, Latković, Pavić 15 (4-3), Unkašević 4, Radović.

Gruzija: Tetelašvili, Eliadze, Phakadze 7 (2-2), Sanadze 20 (6-6), Bokolišvili 11 (4-2), Javahšvili, Mačaladze, Teniešvili 15 (5-3), Alhanaidze 3 (2-1), Rogava 8 (2-2), Lominašvili, Burjanadze 18 (6-6).