Kadeti uspješno startovali, savladana Rumunija

Poslije izjednačenog šprvog poluvremena, u nastavku je naša selekcija dodala gas i stigla do dva važna boda 66:53 (13:15, 17:12, 13:19, 23:7)
Đoko Pavićević, Foto: FIBAEUROPE.COM
Ažurirano: 20.07.2012. 17:36h

Odlična četiri minuta, od 33. do 37, bila su dovoljna kadetskoj selekciji Crne Gore da savlada Rumuniju i na pravi način počne nastup na Evropskom prvenstvu B divizije u Bukureštu.

Do posljednje četvrtine vladala je rezultatska klackalica, a kod vođstva Rumunije 48:45, Crna Gora je napravila seriju 15:0, odlijepila se na 60:48, nakon čega je uslijedila rutinska završnica.

Ekipu Đorđija Pavićevića do pobjede su predvodili Petar Popović (22 poena), Aleksandar Dožić (16 koševa, 10 skokova) i Zoran Nikolić (15 poena, 15 uhvaćenih lopti).

Crna Gora danas od 19.15 sati igra protiv Bosne i Hercegovine.

Crna Gora - Rumunija 66:53 (13:15, 17:12, 13:19, 23:7)

Bukurešt - Dvorana: “Unirea Dobroesti”. Gledalaca: 400. Sudije: Mihajlov (Rusija), Abreu (Portugal), Vladić (Austrija).

Crna Gora: Anđelić 2 (2-2), Novosel 6, Đurišić, Pavićević 1 (2-1), Vuksanović, Ivanović, Popović 22 (6-5), Markuš, Knežević 4, Radunović, Nikolić 15 (3-1), Dožić 16 (9-4).

Rumunija: Onea 1 (2-1), Potcoava 2, Neagu, Čorge, Kovrig 16 (5-4), Tanasie 12 (3-1), Panturu, Kiotlaus 4, Kuti 9 (2-1), Barbasi 3, Uta, Kate 6 (2-0).