Crna Gora poražena od Njemačke

14 komentar(a)
Šreder - Pavić, Foto: Fibaeurope.com
Ažurirano: 14.07.2012. 16:35h

Tri utakmice, tri poraza. To je učinak mlade reprezentacije Crne Gore nakon prve faze takmičenja na Evropskom prvenstvu u Sloveniji.

Nakon Srbije i Francuske, “crveni” su poraženi i od Njemačke, pa će se u nastavku takmičenja boriti za plasman od 13. do 16. mjesta.

Za razliku od prethodna dva duela, protiv Njemaca je naša selekcija prvo poluvrijeme odigrala dobro.

Nažalost, u trećoj četvrtini je došlo do velikog pada, što je kvalitetna ekipa Franka Menza znala da iskoristi, odlijepi se i meč mirno privede kraju.

Danilo Nikolić sa 18 i Vukota Pavić sa 15 poena bili su jedini dvocifreni u našoj selekciji.

Sa druge strane, istakli su se Matis Meninghof (15 koševa), Johanes Rihter (13, sedam skokova) i Leon Tolksdorf (10).

Start utakmice protekao je u igri koš za koš, da bi u samom finišu Crna Gora uspjela da se odlijepi na 18:12.

Nikolić je podgodio trojku na početku drugog kvartala za plus devet (21:12), a u 13. minutu bilo je 25:15 za našu selekciju.

Tada su se Njemci trgli, napravili seriju 10:0 i stigli do izjednačenja (25:25).

Od tog trenutka pa do odlaska na odmor igra koš za koš, a zahvaljujući Johanesu Voitmanu, “panceri” su na pauzu od 15 minuta otišli sa minimalnom prednošću (34:33).

Treću četvrtinu igrači Crne Gore će željeti da zaborave što prije.

Dali su svega šest poena, a Njemci su to kaznili na pravi način i stigli do 16 poena prednosti (55:39), čime je stavljena tačka na meč.

Istinu za volju, “crveni” su u uvodnim minutima posljednje četvrtine napravili seriju 8:0 i prišli na 55:47, ali dalje od toga nisu mogli.

Trojkama Meninghofa i Rihtera, Njemačka jke opet stigla do dvocifrene prednosti (63:49) za miran završetak utakmice.

Sutra je na šampionatu slobodan dan, a takmičenje se nastavlja u ponedeljak.

Crna Gora - Njemačka 55:71 (18:12, 15:22, 6:21, 16:16)

Kranjska Gora - Dvorana: “Vitranc”. Gledalaca: 200. Sudije: Šaro (Švedska), Kartal (Turska), Berekašvili (Gruzija).

Crna Gora: Ratković, Kasalica, Pajović 5 (1-1), Nikolić 18 (4-4), Grabovica 6 (4-4), Raičković, Mugoša 9 (6-2), Musović, Latković, Pavić 15 (2-2), Unkašević 2, Radović.

Njemačka: Blesing, Brajgt, Bekteši 6 (2-2), Meninghof 15, Hekman 2, Vent 6 (2-2), Tis, Tolksdorf 10 (2-2), Šreder 4 (1-0), Voitman 7 (4-3), Nojman 8 (2-2), Rihter 13 (2-2).