Oklahoma u finalu NBA

1 komentar(a)
Oklahoma, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.06.2012. 08:58h

Košarkaši Oklahome plasirali su se u finale američke NBA lige, pošto su četvrti put zaredom, nakon dva startna poraza, u finalu Zapadne konferencije pobedili San Antonio.

Rezultat je bio 109:99, za ukupno 4:2 u seriji.

Domaći tim gubio je na poluvremenu sa 18 poena razlike, ali je, predvođen Kevinom Djurentom, uspio da preokrene i pobijedi.

Krilni igrač Oklahome na terenu je proveo svih 48 minuta, a upisao je 34 poena, uz 14 skokova, pet asistencija, dvije blokade i jednu ukradenu loptu.

Pored Djuranta u pobjedničkom timu istakao se i Rasel Vestbruk sa 25 koševa, osam uhvaćenih lopti i pet dodavanja.

Sparse je predvodio Toni Parker sa 29 pogodaka i 12 asistencija. Tim Dankan je ubacio 25 poena, uz 14 skokova, a Stiven Džekson 23.

U finalu Istočne konferencije Boston vodi protiv Majamija sa 3:2 u pobjedama, iako je tim sa Floride dobio prve dve utakmice.

Šesti meč u Bostonu igra se večeras, u 2.30 časova poslije ponoći po našem vremenu.