Crnogorske košarkašice bolje od Portugala

"Crvene" su slavile sa 77:45 (24:16, 21:8, 17:12, 15:9), a pobjedu su osigurale već nakon prvog poluvremena...
4 komentar(a)
Košarkašice Crne Gore, Foto: Www.eurobasketwomen2011.com
Ažurirano: 04.06.2012. 20:06h

Da se nalaze u dobroj formi, košarkašice Crne Gore pokazale su večeras u duelu sa Portugalom na Cetinju.

Iako su imale visoku prednost, izabranice Miodraga Baletića nastavile su sa ozbiljnom igrom, pa otuda i ubjedljiv trijumf.

U našoj selekciji sve su dobile šansu, a najefikasnije su bile Jelena Dubljević (21 poen) i Iva Perovanović (15).

Solidne su bile i Ana Turčinović (osam) i Snežana Aleksić (sedam).

U ekipi Portugala najbolji utisak ostavila je Ana Oliveira (10 koševa).

Isti rivali odmjeriće snage i sjutra od 19 sati na Cetinju, što će biti posljednja provjera za našu selekciju pred početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj naredne godine i premijerni meč sa Srbijom u dvorani SC "Lovćen" (13. jun).

Ovo je za Crnu Goru 5. pobjeda u pripremnom priodu.

Dva puta je savladana Kanada, potom na "Kepez kupu" u Antaliji domaćin Turska i Japan, a jedini poraz upisan je u duelu sa Bjelorusijom.