Crna Gora savladala Japan

65 pregleda 0 komentar(a)
Baletić i Izabranice, Foto: Www.fibaeurope.com
Ažurirano: 01.06.2012. 22:27h

Pobjedom nad Japanom, košarkašice Crne Gore okončale su nastup na “Kepez kupu” u Antaliji.

Azijke su parirale izabranicama Miodraga Baletića u prvom poluvremenu, a kako je vrijeme odmicalo naša selekcija je preuzimala kontrolu igre i stigla je do ubjedljive i zaslužene pobjede.

U prvoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a Japan je nakon prvih deset minuta, imao minimalnu prednost - 18:17.

Japanke su u 17. minutu imale ''plus pet'' (26:21), ali su ''crvene'' odigrale odlično finiš druge četvrtine, pa su preokrenule i na odmor otišle sa dva poena prednosti (33:31).

Aleksić je sa pet vezanih pena donijela sedam poena prednosti (38:31) u 23. minutu, a Jovanović je u 28. minutu donijela dvocifrenu prednost - 47:36.

Crna Gora u posljednjih deset minuta ušla je sa 11 poena prednosti (50:39), a sve dileme rješila je Aleksić, koja je trojkom u 36. minutu donijela nedostižnih ''plus 13'' (60:47).

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Snežana Aleksić sa 21 poenom (tri asistencije), Milica Jovanović je postigla 14, a Jelena Škerović 11 poena (10 skokova i šest asistencija).

Jasmina Bigović je upisala osam poena, a Nataša Popović je pored šest poena imala i sedam uhvaćenih lopti.

U redovima reprezentacije Japana najbolja je bila Fujivara Arisa sa 15 poena.

Kao i dan ranije protiv Bjelorusije, i u duelu sa Japanom u sastavu naše selekcije nije bilo Jelene Dubljević, koja je protiv Turske doživjela lakšu povredu skočnog zgloba.

Bjelorusija je u drugom meču posljednjeg dana savladala selekciju Turske 61:41 (13:11, 23:7, 15:14, 10:9) i osvojila je prvo mjesto.

Crnoj Gori je sa dvije pobjede (Turska, Japan) pripala druga pozicija.

Crna Gora – Japan 66: 49 (17:18, 16:13, 17:8, 16:10)

Antalija - Dvorana: ”Kepez arena“. Gledalaca: 150. Sudije: Jalman, Sari, Gulter (Turska).

Crna Gora: Knežević, Škerović 11, Ćulafić, Baletić 2, Popović 6, Aleksić 21, Milošev, Perovanović 4, A. Turčinović, Jovanović 14, Milutinović, Bigović 8.

Japan: Takada 11, Mamija 2, Kudeken 4, Jošida 2, Oba 3, Fujijoši 2, Fujivara 15, Kavahara 8, Kibajaši, Šinohara, Nagaoka, Amatsu 2.