Pejsersi uzeli brejk u Majamiju, dok su Sparsi bez problema otvorili polufinalu seriju protiv LA Klipersa...
Indijana, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 16.05.2012. 08:58h

Čim se razbije "velika trojka" Majamija, tim sa Floride pokazuje koliko je ranjiv.

Indijana je slavila u drugom meču i osvojila brejk (78:75) u meču u kojem nije bilo povrijeđenog Krisa Boša. Rezultat u seriji je sada 1:1.

Boš je "ispao iz igre" na neodređeno vrijeme zbog problema sa trbušnim mišićima, a Pejsersi su znali da iskoriste sve mane protivnika i da već sada upozore da polufinale Istoka neće ići tako lako za favorita...

Indijanu je ka trijumfu vodio Dejvid Vest (16 poena i 10 skokova), dok je Džordž Hil dao koš manje.

Na drugoj strani, Lebron Džejms je bio najefikasniji sa 28, Dvejn Vejd je upisao 24, ali su obojica promašili ključne šuteve. Majami nije poentirao posljednja dva minuta i 41 sekundu.

"Ni nakon prve utakmice nismo osjetili da smo autsajderi, znali smo da imamo šansu da uradimo velike stvari", rekao je Deni Grendžer, strijelac 11 pogodaka za Indijanu.

Vejd je potencirao izostanak Boša.

"Kris nam jako nedostaje, nema dileme da bi sa njim u timu sve bilo drugačije. Ipak, to nije razlog što smo izgubili ovaj meč. Sami smo krivi", kazao je popularni Fleš.

Bek Indijane Džordž Hil žali za prvom utakmicom.

"Osjećam da je lako moglo da bude 2:0. Čini mi se da smo u oba meča bili bolji tim", jasan je Hil.

San Antonio nije dozvolio iznenađenje na startu polufinalae na Zapadu. "Mamuze" su savladale LA Kliperse (108:92) i malo ko vjeruje da će tim Grega Popoviča imati problema u ovoj seriji.

Tim Dankan je predvodio Sparse sa 26 poena i 10 uhvaćenih lopti, dok je Emanuel Đinobili ubacio 22.

Klipersi su parirali do treće četvrtine, ali je domaćin serijom 14:3 pobjegao na plus 19.

Blejk Grifin je kod gostiju imao 15 koševa i devet uhvaćenih lopti, a podbacio je Kris Pol koji je pogodio samo tri puta iz 13 pokušaja i utakmicu je završio sa šest pogodaka i 10 asistencija.

San Antonio ima 15 pobjeda u nizu, nije poražen od 11. aprila.

"Te stvari nas ne interesuju, plej-of je druga priča, takvi podaci ne znače mnogo", rekao je Đinobili.