Boston i Filadelfija poveli, Lejkersi poraženi

Filadelfija, za koju nije nastupio Nikola Vučević, trijumfovala je u duelu sa Čikagom rezultatom 79:74.
Taj Loson, Foto: Beta AP
Ažurirano: 05.05.2012. 09:43h

Iako je u posljednju četvrtinu ušao sa prednošću od devet poena, Čikago je poražen u gostima 79:74 od Filadelfije, koja je tako povela 2:1 u ovoj četvrtfinalnoj seriji Istočne konferencije, i to protiv najbolje ekipe lige.

“Nadam se da će im ova pobjedam nametnuti malo pritiska”, kazao je trener Filadelfije Dag Kolins.

Osim poraza Čikago je zadesio i novi problem sa povredama – nakon najboljeg igrača Derika Rouza, za koga je sezona završena, u trećoj četvrtini meča sa Filadelfijom se povrijedio 27-godišnji francuski centar Joakim Noa, koji je nezgodno lijevim stopalom nagazio na desno stopalo Andrea Igudale i izvrnuo skočni zglob. Na kraju utakmice svlačionicu je napustio sa štakama, a za sada nema preciznih informacija o težini njegove povrede, ali je pitanje da li će igrati u ovoj seriji.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Spenser Hejvs sa 21 poenom (10 u posljednjoj četvrtini) i devet skokova, Ivan Tarner je dodao 16 poena i devet skokova. Crnogorski reprezentativac Nikola Vučević nije ulazio u igru.

Za Bulse je Karlos Buzer ubacio 18 koševa uz deset skokova, Ričard Hamilton dodao je 17, a Noa 12.

Sedmim tripl-dablom u karijeri, Ražon Rondo je predvodio Boston do pobjede, nakon produžetka, protiv Atlante sa 90:84. Rondo je ubacio 17 koševa, a imao je i 14 skokova i 12 asistencija, zahvaljujući čemu Seltiksi vode 2:1 u seriji.

“Moji saigrači su mi govorili da stalno igram agresivno. U večeri poput ove, kad puno šutiram, konačno sam našao način da moj tim dovedem do pobjede”, izjavio je Rondo, koji se vratio na parket nakon suspenzije zbog guranja sudije.

Kevin Garnet je u pobjedi doprinio sa 20 koševa i 13 skokova, Pol Pirs je imao 21 poen, dok je oporavljeni Rej Alen dodao 13 poena.

Džoe Džonson sa 29 i Džef Tague sa 23 poena bili su najbolji u Atlanti.

Denver je smanjio prednost LA Lejkersa na 2-1, zahvaljujući pobjedi kod kuće od 99:84, u meču u kojem su Nagetsi vodili i 24 poena razlike.

“Ovo je bilo veoma zabavno za mene. Ne sjećam se da sam nekad više uživao u nekoj pobjedi”, zadovoljan je nakon meča bio trener Denvera Džordž Karl.

Tim iz Kolorada predvodio je plej Taj Luson sa 25 poena i sedam asistencija. Džaval Mekgi je dodao 16 poena i 15 skokova.

Sa druge strane, Kobi Brajant je ima 22 poena, ali uz očajan šut iz igre (23-7), dok je Endrju Bajnam dodao dabl-dabl učinak od 18 poena i 12 skokova.

Na istim se mjestima u nedjelju se igraju četvrte utakmice sve tri serije.

Rezultati:

Istočna konferencija

Boston (6) – Atlanta (3) 90:84, produžetak (Garnet 20 p, 13 sk - Tague 23 p, 4 sk, 6 as),

Boston vodi u seriji 2-1

Filadelfija (8) – Čikago (1) 79:74 (Hejvs 21 p, 9 sk - Buzer 18 p, 10 sk),

Filadelfija vodi 2-1 u seriji