Pobjeda Filadelfije u Klivlendu, Boston prvi na Atlantiku

Vučević, koji je počeo meč u startnoj petorci, za sedam minuta nije uspio da se upiše u listu strijelaca, a imao je tri skoka
Džejms Harden, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.04.2012. 08:54h

Košarkaši Bostona osvojili su petu uzastopnu titulu u diviziji Atlantik NBA lige, pošto su na svom terenu pobijedili Orlando sa 102:98.

Boston sada ima tri i po utakmice više od Njujorka. Seltiksi imaju još tri meča do kraja, a Niksi četiri. Ekipu je do trijumfa nad direktnim rivalom predvodio Pol Pirs sa 29 poena i ličnim rekordom karijere od 14 asistencija.

Pobjednik divizije neće moći u plej-ofu da bude rangiran niže od 4. mjesta. Osim Bostona i Orlanda za to mjesto bori se i Atlanta, koja je na svom terenu pobijedila Detroit sa 116:84.

Čikago je u gostima savladao Šarlot sa 100:68 i tako se za korak približio osvajanju 1. mjesta u Istočnoj konferenciji. Ričard Hamilton postigao je 22 poena za samo 24 minuta. Bulsi su igrali bez prvih strijelaca Derika Rouza i Luola Denga.

U Zapadnoj konferenciji nastavila se velika borba za vrh tabele. Oklahoma je u gostima pobijedila Finiks 109:97 i tako održala zaostatak od pola utakmice za San Antoniom na čelu Konferencije.

Tander je do trijumfa predvodio Džejms Harden sa 40 poena, što mu je rekord karijere, dok je Kevin Djurent doprinio sa 29 koševa.

Ovaj poraz težak je udarac težnji Feniksa da se nađe u plej-ofu, pošto je sinoć Juta nadvisila Portland i tako zadržala pola pobjede više od Sansa na osmom mjestu, posljednjem koje vodi u doigravanje.

San Antonio je u gostima bez problema pobijedio Sakramento sa 127:102 i tako napravio seriju od pet uzastopnih pobjeda.

Filadelfija je slavila u Klivlendu (103:87), a Nikola Vučević je počeo meč u startnoj petorci i za sedam minuta nije uspio da se upiše u listu strijelaca, a imao je tri skoka.