Budućnost rutinski sa Lovćenom, Mornar pregazio komšije

Košarkaši Budućnost Volija i Mornara ostvarili su večeras pobjede u utakmicama osmog kola Erste Super lige.
Bojan Dubljević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 18.04.2012. 21:40h

Bez problema su Podgoričani upisali pobjedu protiv mlade ekipe Lovćena, koja se i pored ubjedljivog poraza predstavila u dobrom izdanju malobrojnoj publici u „Morači“.

Od starta su Podgoričani stavili do znanja gostima da nemaju šta da traže, na isteku 3. minuta bilo je 9:0, potom 11:2 i 13:4, da bi u 9. minutu semafor pokazivao plus 19 (25:6). Na kraju prve dionice bilo je 30:13 za aktuelnog šampiona, a posebno raspoložen za igru bilo je Bojan Dubljević, koji je dao 14, a njegov bivši klub 12 poena za 10 minuta.

Mnogo promašaja na startu drugog perioda, a kako je vrijeme odmicalo Lovćen je smanjivao zaostatak, pa je u 18. minutu, nakon koša Mašana Vrbice, bio na svega minus osam (37:29). Nakon toga Budućnost Voli je pojačala ritam i do odmora stigla do viška od 16 poena (47:31).

U nastavku rutinska igra Podgoričana, koji su najveću prednost imali u 36. (79:52) i 39. minutu (85:58).

Da je u ovom trenutku daleko bolja ekipa od Ulcinja, Mornar je dokazao još jednom. Barani su prikazali fenomenalnu partiju i deklasirani indisponiranog domaćina.

Izabranici Mihaila Pavićevića su već nakon prvih 10 minuta riješili sve dileme oko pobjednika, a rivala su dotukli u posljednjoj četvrtini, kada je prednost rasla iz minuta u minut do konačnih plus 42!

Budućnost Voli - Lovćen 85:60 (30:13, 17:18, 20:17, 18:12)

Podgorica - Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 100. Sudije: Šutulović (Podgorica), R. Vojinović (Nikšić), Jokić (Podgorica).

Budućnost Voli: Mihailović 8, A. Popović 2, Milošević 2, Đukanović, Radović 4, Vitkovac 8, Dubljević 30, A. Popović 12, Ivanović 10, Nikolić, Mugoša 5, Boldin 4.

Lovćen: Stojanović 2, Đoković 5, S. Latković, Milošević 3, Pavlićević 10, Vrbica 9, Popović, Koprivica, Lopičić 24, Zejak 5, Milić 2, M. Latković.

Ulcinj - Mornar 57:98 (13:24, 17:15, 15:25, 12:34)

Ulcinj - Dvorana: SC „Gimnazija“. Gledalaca: 500. Sudije: Dragojević (Podgorica), Rutešić (Nikšić), Kaluđerović (Nikšić).

Ulcinj: Latković 2, Đurišić 9, Kopitović, Klikovac 2, Đeljošević 11, Lalović 4, Medenica 8, Unkašević 2, Taflaj 2, Tepavčević 11, Markašević, Đurković 6.

Mornar: Pajović 15, Damjanović 3, Kasalica 9, Ivanović 11, Skot 13, Jelenić 10, Radosavljević 4, Miković 10, Pavić 8, Vujošević 2, Barović 9, Singlteri 4.