San Antonio deklasirao Lejkerse u "Stejpls centru"

Bez Kobija Brajanta, koji je propustio i šestu utakmicu zaredom zbog povrede, Lejkersi su u drugom poluvremenu dozvolili protivniku da napravi seriju 18:0...
Dankan, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 18.04.2012. 09:08h

San Antonio nije dugo čekao na osvetu protiv LA Lejkersa nakon poraza od prošle sedmice.

"Sparsi" su deklasirali "jezeraše" u Kaliforniji rezultatom 112:91, upisali 4. pobjedu zaredom, a velikom rivalu prekinuli seriju od četiri vezana trijumfa.

Toni Parker je postigao 29 poena, imao je i 13 asistencija, dok je Tim Dankan dodao 19 koševa i osam skokova za San Antonio, koji čuva prvo mjesto na Zapadu.

"Bili smo motivisani. Ubjedljivo su nas pobijedili posljednji put i htjeli smo da odgovorimo", rekao je Parker.

U Njujorku je Karmelo Entoni upisao drugi tripl-dabl u karijeri sa 35 poena, 12 hvaćenih lopti i 10 asistencija, Džej Ar Smit je dodao 25, kao i Stiv Novak za pobjedu NIksa nad Bostonom (118:110).

Pol Pirs je predvodio prvu petorku Selticsa koja je imala dvociren učinak sa ukupno 43 pogotka.

Smit i Novak su zajedno pogodili 15 trojki iz 20 pokušaja, a Niksi su imali šut iz igre 59 odsto.

Tajson Čendler je za Nujork upisao 20 poena i pet skokova, dok je u Bostonu Ražon Rondo dodao po 13 koševa i asistencija.

Minesota je izgubila i 11. duel u nizu - ovog puta je bolji bio Memfis (91:84).

Crnogorski reprezentativac Nikola Peković je bio član prve petorke i za 36 i po minuta na parketu je imao učinak od 16 poena i 11 skokova (šest u napadu).

Filadelfija je izgubila kod kuće od Indijane uz učinak od dva poena i uhvaćene lopte Nikole Vučevića za 11 minuta.

Filadelfija - Indijana 97:102 (Igudala 23 p, Jang 19 p - Grendžer 24 p, Hibert 15 p, 13 sk)

Detroit - Klivlend 116:77 (Najt 28 p, Prins 15 p - Heris 18 p, Tompson 12 p, 13 sk)

Njujork - Boston 118:110 (Entoni 35 p, 12 sk, 10 as - Pirs 43 p)

Minesota - Memfis 84:91 (Barea 28 p, Peković 16 p, 11 sk - Gej 28 p, Konli 18 p)

LA Lejkers - San Antonio 91:112 (Bajnam 21 p, Gasol 16 p, Barns 16 p - Parker 29 p, 13 sk, Dankan 19 p, Đinobili 15 p).