Budućnost slavila u Baru, pobjede Lovćena i Teoda

Podgoričani u derbiju bolju od Mornara, Lovćen savladao Sutjesku, a Teodo kod kuće Ulcinj...
62 pregleda 0 komentar(a)
Mornar, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 16.04.2012. 20:26h

U velikom derbiju, Barani su priželjkivali iznenađenje, ali od toga nije bilo ništa. Košarkaši Budućnost Volija nanijeli su Mornaru prvi poraz na domaćem parketu, drugi u Baru nakon duela u polufinalu Kupa.

Izabranici Mihaila Pavićevića dobar otpor favoritu pružili su praktično do posljednjeg minuta druge četvrtine, a onda je odgovornost preuzeo Aleksa Popović sa dvije uzastopne trojke, te još jednom Nikole Ivanovića donio prvi pristojniji plus svom timu (35:44).žMora se istaći i odlična rola najefikasnijeg igrača meča Bojana Dubljevića, koji je od njegova 24 poena polovinu ubacio u prvih deset minuta igre.

Tek što se krenulo sa igrom u nastavku, Podgoričani su serijom 8:2 stečenu prednost sa poluvremena dodatno uvećali na do tada najubjedljivijih plus 15 (38:53). Koliko su loše Barani odigrali možda i najvažniji period meča, prije svega u ofanzivi, najbolje svjedoči podatak da se u trećoj četvrtini postigli svega devet poena. Budućnost Voli je rutinski, zahvaljujući odličnom šutu za dva poena, koji je na kraju iznosio čak 68 procenata, sačuvala prednost i stigla do trijumfa.

Lovćen je pobjedom nad Sutjeskom praktično riješio sve dileme oko plasmana u plej-of. Početak utakmice, tačnije prvo poluvrijeme nije nagovještavalo ovakav ishod. Nikšićani su kontrolisali dešavanja na terenu i u jednom trenutku imali 15 poena prednosti.

Međutim, izabranici Dragana Radovića su se trgli u nastavku meča i uspjeli su da preokrenu rezultat.

U odlučujućih deset minuta imali su vođstvo od tri do pet poena, koje su do kraja uspjeli da sačuvaju. Treba pomenuti fenomenalnu partiju pleja gostiju Nemanje Vranješa, koji je ubacio 36 poena (sedam trojki).

Teodo je iskoristio prednost domaćeg terena i, nakon Lovćena, savladao Ulcinj, pa je stigao do druge pobjede u Superligi. Na krilima Radomira Pekića, koji je pogodio četiri trojke, i Aleksandra Radulovića, Tivćani su nakon prve četvrtine stekli 11 poena prednost (27:16), koju su bez problema sačuvali do kraja meča.

Mornar – Budućnost 58:73 (23:22, 13:23, 9:16, 13:12)

Bar – Dvorana: “Topolica”. Gledalaca: 600. Sudije: Šutulović (Podgorica), R. Vojinović (Nikšić), Rutešić (Nikšić).

Mornar: Pajović 3, Damjanović, Kasalica, Ivanović 7, Skot 6, Jelenić 5, Radosavljević 9, Sekulović, Pavić 2, Vujošević 4, Barović 11, Singlteri 11.

Budućnost: Mihailović 7, M. Popović, Milošević 8, Radović 2, Vitkovac 9, Dubljević 24, A. Popović 8, Ivanović 7, Anderson 4, Nikolić, Mugoša 4, Boldin.

Lovćen – Sutjeska 81:77 (18:22, 22:28, 22:11, 19:16)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: 500. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Jokić, Šundić (Podgorica).

Lovćen: Stojanović 15, Đoković 19, S. Latković, Milošević, Pavlićević 7, Vrbica 12, Borilović, Koprivica, Lopičić 14, Zejak 10, Milić 2, Kusovac 2, M. Latković.

Sutjeska: Kovač 4, Zarubica 2, Vranješ 36, Jovanović 5, Grabovica, Popović 4, Dragićević 2, Jocović 5, Gajović 9, Kuveljić, Pejović 10, Krivokapić.

Teodo – Ulcinj 86:73 (27:16, 21:24, 14:18, 24:15)

Tivat - Dvorana: “Župa”. Gledalaca: 200. Sudije: Dragojević, Koljenšić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić).

Teodo: Mijović 22, Danilović 2, Stančić , Radulović 16, Pekić 9 , Čalić 3, Bošković 14, Subotić 2, Radonjić, Ljujić 5, Milošević 13, Lučić.

Ulcinj: Latković 5, Đurišić 11, Kopitović, Klikovac, Djeljošević 2, Lalović, Medenica 5, Unkašević 16, Markašević, Tepavčević 19, Taflaj, Đurković 15.