Naredna utakmica u seriji igra se 23. maja takođe u Ouklendu
1 komentar(a)
Golden Stejt - Hjuston, Foto: Reuters
Ažurirano: 21.05.2018. 07:38h

Košarkaši Golden Stejta ponizili su Hjuston u trećoj utakmici finala plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige i poveli sa 2:1 u seriji.

Aktuelni šampion demonstrirao je silu i ostavio Roketse na minus 41 (126:85).

Gosti su se držali u prvom poluvremenu na kraju kojeg su imali zaostatak od 11 poena, ali je u nastavku na terenu postojao samo jedan tim.

Razigrao se Stef Kari, koji je u trećoj četvrtini, dao 18 koševa (ukupno postigao 35) i šutirao 7 od 7.

Kevin Durent je postigao 25 poena, Klej Tompson 13, a Kvin Kuk je meč završiko sa 11 poena.

Kod gostiju iz Teksasa Džejms Harden je ubacio 20 poena, a Klint Kapela i Kris Pol po 13 poena.

Ovom pobjedom Golden Stejt je postavio i novi rekord NBA lige od 16 uzastopnih pobjeda kod kuće u plej-ofu, nadmašivši Čikago Bulse, koji su imali pobjedu manje od aprila 1990. do maja 1991. godine.

Naredna utakmica u seriji igra se 23. maja takođe u Ouklendu.