Peković raspucan, ali Minesota izgubila

Crnogorski centar ubacio 17 poena za 19 minuta u porazu Minesote na gostovanju Sakramentu (116:108). Čikago i Oklahoma izgubili kod kuće
80 pregleda 0 komentar(a)
Peković, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.04.2012. 08:37h

Crnogorski centar Nikola Peković vratio se na teren nakon sedam mečeva pauze i u porazu Minesute u Sakramentu (116:108) ubacio je 17 poena za 19 minuta provedenih na parketu.

Peković je uhvatio četiri lopte i dva puta asistirao saigračima, uz sjajan procenat šuta iz igre (8-7).

Novim porazom, Minesota je nastavila pad koji se, slučajno ili ne, poklopio sa povredom koljena Rikija Rubija, kao i povredom Nikole Pekovića. Bez španskog pleja "vukovi" su slavili samo četiri puta na 14 utakmica, pa ih sada samo teorija dijeli od plasmana u plej-of. Hjuston, koji je osmi na Zapadu, ima četiri pobjede više, a između su još Juta, Finiks i Portland.

"Plej-of? Iskreno, nisam zabrinut. Ovo je sezona sazrijevanja nekoliko igrača. Naravno, borićemo se do kraja, sa ljudima koje imamo", prokomentarisao je Rik Adelman, trener Minesote.

Najefikasniji kod "vukova" bio je po običaju, Kevin Lav, koji se "spustio" na 23 poena. Sakramento je do pobjede predvodio Tajrik Evans, kome su tri asistencije nedostajale da upiše trpl-dabl.

U 11. utakmici bez svog najboljeg igrača Derika Rouza, košarkaši Čikaga doživjeli su drugi uzastopni domaći poraz, što im se dogodilo prvi put ove sezone. Trijumf u gostima protiv najuspješnije ekipe lige zabilježio je Hjuston, predvođen Slovencem Goranom Dragićem (21 poen).

"Drugi put zaredom gubimo svojim greškama", ocijenio je Tom Tibodo, trener Čikaga.

Osim Dragića, raspoložen kod Hjustona bio je Argentinac Luis Scola s dabl-dabl učinkom od 18 poena i 12 skokova kojima je pridodao i 6 uspješnih dodavanja.

Ovinton Džej Entoni Majo (ili samo O.J.Majo) bio je ključni čovjek Memfisa u velikoj pobjedi na gostovanju Oklahomi ubacivši 22 poena, uz prelomnu trojku 17 sekundi prije kraja.

Tako su "gromovi" prekinuli seriju od šest domaćih utakmica bez poraza.

Oklahoma - Memfis 88:94