Veseli bolji od Vučevića

Bivši košarkaš Partizana na svoj konto je upisao šest pogodaka i 11 skokova, dok je crnogorski reprezentativac za devet i po minuta imao dva poena i uhvaćenu loptu
80 pregleda 0 komentar(a)
Jan Veseli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.03.2012. 08:58h

Kevina Garneta su očito naljutile tvrdnje da je Kevin Lav najbolji igrač u istoriji Minesote - čovjek koji je 12 godina blistao u dresu „vukova” pokazao kakav je košarkaš, pošto je sa 24 poena i 10 skokova donio pobjedu Bostonu u Mineapolisu (100:79).

KG je dočekan i ispraćen ovacijama, iako nikada nije izgubio u „Target centru” otkada nosi dres Seltiksa.

Zanimljivo, on nije ni htio da ide, ali ga je uprava kluba praktično otjerala u najtrofejniji klub NBA, gdje je već prve sezone osvojio šampionski prsten.

Lav je u odsustvu povrijeđenog Pekovića igrao klasičnog centra i zabilježio 22 koša i 11 uhvaćenih lopti, ali uz mnogo slabiji šut iz igre od Garneta (18-5 naspram 18-12).

Boston je ovim trijumfom preuzeo prvu poziciju u Atlantik diviziji od Filadelfije, koja je izgubila 6. od posljednjih devet mečeva.

Siksersi su izgubili od druge najgore ekipe NBA, Vašingtona (97:76), koji su ove sezone dobili četiri puta.

Jan Veseli je imao mnogo bolji učinak od Nikole Vučevića - bivši košarkaš Partizana na svoj konto je upisao šest pogodaka i 11 skokova, dok je crnogorski reprezentativac za devet i po minuta imao dva poena i uhvaćenu loptu.

U pobjedničkom timu je blistao čovjek sa 10-dnevnim ugovorom, Kartije Martin, koji je za 26 minuta ubacio 20 koševa (šut iz igre 12-8).

Dvejn Vejd je dao 30 poena protiv Toronta (113:101), a pobjedu je posvetio svom nećaku koji je ranjen u pucnjavi u Čikagu i nalazi se u bolnici.

Isti broj pogodaka imao je i bivši idol navijača „reptorsa” Kris Boš, koji je dočekan zvižducima.

Dalas je gubio 15 razlike na gostovanju Orlandu, ali je smogao snage da pogotkom Dirka Novickog preko Hida Turkoglua u posljednjoj sekundi stigne do trijumfa.