Olimpijakos i CSKA na fajnl-foru

Ažurirano: 30.03.2012. 22:12h

Ostalo je još samo jedno mjesto na fajnl-foru Evrolige - u 4. utakmicama četvrtfinala, Olimpijakos i CSKA su stigli do trećih pobjeda i tako se pridružili Barseloni, koja je nastup na završnom turniru u Istanbulu izborila ekspresno, jer je sa 3:0 u seriji eliminisala Uniks.

Montepaski je prošle sezone eliminisao Olimpijakos, a Dušan Ivković se osvetio ove sezone, iako ima mnogo slabiji tim.

Tim iz Pireja igra nevjerovatno kada je najpotrebnije, što je opet pokazao u posljednjoj četvrtini - Grci su sa sedam vezanih poena od 31. do 33. minuta poveli 61:55 i nisu dozvolili rivalu da se vrati.

Vasilis Spanulis i Kajl Hajns predvodili su domaće sa po 19 koševa, dok je najbolji igrač italijanskog šampiona bio Dejvid Andersen sa 15 pogodaka i 11 skokova, a isti broj poena imao je i Nikos Zisis.

CSKA je u Bilbaou srušio otpor upornog domaćina (73:71), uz 23 koša Andreja Kiriljenka. Aron Džekson (19) bio je najbolji u redovima Baskijaca.

Sada se čeka još pobjednik serije u kojoj se sastaju dva najtrofejnija kluba u XXI vijeku - Panatinaikos i Makabi. Majstorica je u četvrtak u Atini

Rezultati:Olimpijakos - Montepaski 76:69 (21:21, 17:18, 16:16, 22:14) - skor u seriji 3:1

Bilbao - CSKA 71:73 (15:21, 13:18, 19:17, 24:17) - 3:1.