Budućnost Voli sigurna protiv Barana

Nikola Ivanović (Mornar), Foto: SAVO PRELEVIĆ
Ažurirano: 30.03.2012. 18:52h

Derbi meč 2. kola Superlige između Budućnost Volija i Mornara pripao je aktuelnom šampionu.

Početak meča nagovijestio je ovakav ishod, jer su domaći igrači u 3. minutu vodili 7:0, a prvi koš iz igre gosti su dali sredinom prve dionice za 11:4.

Trgli su se Barani, prišli na 15:11 (7. minut), ali je veoma brzo na semaforu stajalo 23:12.

Serijom 7:0, Mornar je u 13. minutu smanjio na 26:25, ali to kao da je razbudilo igrače Budućnost Volija.

Za nepuna četiri minuta napravili su seriju 15:2 i stigli do plus 14 (41:27).

Sa novih sedam vezanih pogodaka, Mornar je došao na minus sedam (41:34), ali su Podgoričani na odmoru imali 45:36.

Do sredine trećeg kvartala igra se koš za koš, nakon čega su „plavi” pojačali ritam, napravili seriju 12:1 i došli do najveće prednosti na meču (63:45).

Nakon toga Barani su pokušavali da smanje vođstvo domaćina, dva minuta prije kraja prišli su na minus sedam (75:68), nakon čega je Ivan Jelenić izgubio loptu, a Majkl Singlteri promašio otvoren šut za tri poena za neizvjesnu završnicu.

Sve to je kaznio najbolji akter meča Aleksa Popović, uspješnim šutom iza linije 6,75 metara za nedostižnih 78:68.

Budućnost Voli - Mornar 83:75 (26:18, 19:18, 22:17, 16:22)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 200. Sudije: Šutulović (Podgorica), R. Vojinović (Nikšić), Koljenšić (Podgorica).

Budućnost Voli: Mihailović 14, M. Popović 3, Milošević 3, Radović 4, Vitkovac 15, Dubljević 13, A. Popović 21, Ivanović, Anderson 6, Nikolić 4, Mugoša, Boldin.

Mornar: Pajović 5, Damjanović, Miković, Ivanović 12, Skot 12, Jelenić 13, Radosavljević 16, Sekulović, Pavić, Vujošević 5, Barović 3, Singlteri 9.