Barselona slavila u Kazanju i izborila plasman na fajnl-for

Navaro, Foto: ARHIVA VIJESTI
Ažurirano: 27.03.2012. 18:26h

Barselona je prvi učesnik fajnl-fora ! Španski šampion je savladao Uniks u Kazanju 67:56 (17:19, 11:15, 18:11, 21:11) i ostvario treću pobjedu u seriji.

Takođe, ekipi Ćavija Paskvala je ovo peta pobjeda nad Rusima ove sezone, pošto su igrali dva meča i u prvoj fazi Evrolige.

Utakmica je bila izjednačena tridesetak minuta, a gosti su pitanje pobjednika riješili u 33. minutu kada je Huan Karlos Navaro sa dvije trojke donio svom timu vođstvo od 59:50.

Do kraja su igrači Uniksa pokušavali da naprave preokret, ali bez uspjeha.

Henri Domerkant je za domaći tim dao 19, a Terel Lidej 12 poena. Kod Barselone Navaro je dao 21 koš i bio je jedini dvocifreni u svom timu.