Pobjede Budućnosti i Mornara

Košarkaši Budućnosti i Mornara ostvarili su pobjede na startu Super lige. Budućnost je u Podgorici savladala Ulcinj 98:75
Budućnost Voli  - Ulcinj, Foto: SAVO PRELEVIĆ
Budućnost Voli - Ulcinj, Foto: SAVO PRELEVIĆ
Ažurirano: 24.03.2012. 21:47h

Košarkaši Budućnosti i Mornara ostvarili su pobjede na startu Super lige.

Budućnost je večeras u Podgorici savladala Ulcinj 98:75.

Gosti su parirali aktuelnom šampionu do 9. minuta kada je na semaforu stajalo 19:18. Već na startu druge dionice prednost Podgoričana porasla je na dvocifrenu i jedina dilema do kraja je bila sa koliko razlike će meč biti završen.

Najveću prednost na meču, plus 27, Budućnost Voli je imala u 37. minutu (91:64).

Metju Boldin je sa 15 poena bio najbolji u pobjedničkom timu, a odlični su bili mladi Marko Mugoša (13) i Nemanja Radović i Bojan Dubljević sa 12.

Kod Ulcinja odskočio je Miloš Đurišić, koji je upisao 27 poena (šut za tri 5-4).

Mornar je u Baru trijumfovao u duelu protiv Sutjeskom rezultatom 83:63, rezultatski možda i ubjedljivije nego što je to slučaj bio na parketu.

Barani su prvu četvrtinu odigrali dosta loše, dozvolili Nikšićanima da na dva minuta do isteka tog peri-oda stignu i do ubjedljive prednosti 11:2, ali u nastavku su serijom 18:4 potpuno preokrenuli tok meča u svoju korist (29:20).

Gosti su u pojedinim trenucima meča bili dostojan rival, ali se u ključnim momentima, naročito sredinom posljednjeg perioda, uz standardno raspoloženog Jelenića razigrao i odlični Amerikanac Singlteri koji je već u prvoj zvaničnoj utakmici u novom dresu pokazao da će biti veliko pojačanje za Barane u nastavku prvenstvene trke i doigravanja za odlazak na fajnl-for Balkanske igre.

Presudio je i dobar šut domaćih za dva poena od 55 odsto, kao i znatno manji broj izgubljenih lopti u odnosu na Nikšićane.

U posljednjem meču ovog kola, sjutra u 18 sati na Cetinju, sastaće se Lovćen i Teodo.

Budućnost Voli - Ulcinj 98:75 (25:19, 25:19, 21:17, 27:20)

Podgorica - Dvorana: “Morača”. Gledalaca: 100. Sudije: Rutešić (Nikšić), Lepetić (Herceg Novi), Šundić (Podgorica).

Budućnost Voli: Dožić, Mihailović 11, M. Popović 10, Milošević 9, Boldin 15, Đukanović 6, Radović 12, Vitkovac 3, Dubljević 12, Ivanović 2, Nikolić 5, Mugoša 13.

Ulcinj: Latković 9, Đurišić 27, Kopitović, Klikovac 5, Đeljošević 9, Lalović 3, Medenica, Unkašević 10, Taflaj, Tepavčević 5, Markašević, Đurković 7.

Mornar - Sutjeska 83:63 (11:16, 24:17, 24:17, 24:13)

Bar – Dvorana "Topolica". Gledalaca: 300. Sudije: Dragojević, Jokić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić).

Mornar: Pajović 6, Damjanović, Singteri 21, Miković, Ivanović 7, Skot 13, Jelenić 16, Radosavljević 3, Sekulović, Pavić, Vujošević, Barović 17.

Sutjeska: Kovač, Zarubica, Gajović 24, Jovanović 8, Grabovica 1, Popović 7, Dragićević 8, Jocović 11, Milošev, Vukotić, Pejović 2, Krivokapić 2.