Dabl-dabl Pekovića u porazu Minesote, Vučević dobar

Peković je za 39 minuta zabilježio 20 poena, 12 skokova, te po jednu blokadu i ukradenu loptu. Vučević, koji je meč počeo kao starter, za 15 minuta imao je devet poena, uz četiri skoka.
Ažurirano: 17.03.2012. 09:40h

U porazima Minesote i Filadelfije crnogorski reprezentativci Nikola Peković i Nikola Vučević imali su dobar učinak u odnosu na minutažu. Interesantno, obojica su bili starteri.

Peković je za 39 i po minuta u 19. uzastopnom porazu Minesote od Lejkersa u “Stejpls centru” (97:92) upisao dabl-dabl učinak od 20 poena (šut iz igre 18-6, sa linije bacanja 12-8)i 12 skokova (sedam u napadu), te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Domaće, koji su odigrali prvi meč nakon pet godina bez Dereka Fišera u startnoj postavi (trejdovali su ga u Hjuston), do pobjede je predvodio Kobi Brajant sa 28 poena, četiri skoka i tri asistencije, Endrju Bajnam je dodao 15 koševa i 14 skokova, a Pau Gasol 17 koševa i 11 skokova.

U Minesoti je najbolji bio Kevin Lav sa 27 koševa i 15 skokova.

Filadelfija je u “Vels fargo centru” poražena od Majamija 84:78, a Vučević je za 15 minuta postigao je devet poena (9-4 za dva poena, 1-1 sa linije bacanja), uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Majami je tokom treće četvrtine imao 29 poena prednosti, ali su Siksersi u posljednjoj dionici prišli na četiri poena zaostatka. Lebron Džejms, ipak, nije dozvolio preokret, pa je tim sa Floride prekinuo niz od četiri uzastopna poraza u gostima spriječivši takođe treći vezani neuspjeh. Džejms je bio najbolji u pobjedničkom timu sa 29 poena, sedam skokova i osam asistencija.

Loše veče imale su dvije trenutačno najbolje NBA ekipe. Vodeći tim Istočne konferencije, Čikago u svojoj su dvorani je poražen od Portlanda 100:89, u drugoj uzastopnoj utakmici bez povrijeđenog Derika Rouza (povreda prepona), dok je u derbiju večeri San Antonio slavio u gostima protiv Oklahoma Sitija 114:105.

Lemarkus Oldridž s 21 i Vesli Metjuz s 18 koševa predvodili su Blejzerse, a Karlos Buzer je bio najbolji u redovima bulsa sa 22 koša i 14 skokova.

Zahvaljući pobjedi u međusobnom duelu, San Antonio se približio Oklahomi na vrhu tabele Zapadne konferencije za jednu pobjedu.

Tony Parker za pobjednike je ubacio 25, Deni Grin 21, a Tim Dankan 16 koševa uz 19 skokova.

Domaće je predvodio Rasel Vestbruk s 36 koševa i šest asistencija, Kevin Djurent dodao je 25 koševa.

Rezultati:

Orlando – Nju Džersi 86:70 (Hauard 18 p, 6 sk - Petro 8 p, 7 sk, 4 as)

Filadelfija – Majami 78:84 (Igudala 11 p, 10 sk, 4 as - Džejms 29 p, 7 sk, 8 as)

Atlanta – Vašington 102:88 (Džohson 34 p, 6 sk, 5 as - Buker 18 p, 9 sk)

Njujork – Indijana 115:100 (Čendler 16 p, 7 sk - Kolison 15 p, 4 sk, 4 as)

Memfis – Toronto 110:114, produžetak (Gasol 28 p, 8 sk - Bejlis 28 p, 6 sk, 9 as)

Čikago – Portland 89:100 (Buzer 22 p, 14 sk, 4 as - Batum 15 p, 9 sk)

Oklahoma Siti – San Antonio 105:114 (Vestbruk 36 p, 6 as - Grin 21 p, Parker 25 p, Dankan 16 p, 19 sk)

Finiks – Detroit 109:101 (Dadli 23 p, 7 sk - Staki 23 p, 8 as)

Sakramento – Boston 120:95 (Tornton 36 p, 4 sk, 4 as - Alen 26 p)

LA Lejkers – Minesota 97:92 (Li 22 p, 9 sk - Mba a Mut 22 p, 17 sk)

Golden Stejt – Milvoki 98:120 (Brajant 28 p - Lav 27 p, 15 sk)