Čikago bolji od Majamija, Njujork prekinuo crnu seriju

96 pregleda 0 komentar(a)
Džon Lukas, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.03.2012. 09:25h

Košarkaši Čikaga pobedili su na svom terenu Majami sa 106:102, iako su nisu mogli da računaju na svog najboljeg igrača, povrijeđenog Derika Rouza.

U sudaru dva tima za koje se vjeruje da će igrati u finalu Istočne konferencije NBA, istakao se treći plejmejker Čikaga, Džon Lukas, koji je meč završio sa 24 poena.

Uopšte, rezervni igrači Bulsa bili su efikasniji od prve postave. Rouz je utakmicu gledao odeven u „civilnu” odjeću, zbog istegnuća prepona.

Ovo je Majamiju bio četvrti uzastopni poraz. Ekipu sa Floride predvodio je Dvejn Vejd sa 36 poena, dok je Lebron Džejms postigao 25, ali je u posljednjoj četvrtini dao samo dva.

LA Klipersi su izbjegli treći uzastopni poraz, pošto su na svom terenu pobijedili Atlantu sa 96:82. Ekipu su do pobjede predvodili rezervni igrači: Mo Vilijams je postigao 25, a Erik Bledso 14 koševa.

Najefikasniji u Atlanti bili su Džo Džonson sa 19 i Džoš Smit sa 18 poena.

Njujork je u srijedu ostao bez trenera, ali je u utakmici igranoj iste večeri „isprašio” Portland sa 121:79 i tako sa stilom prekinuo seriju od šest uzastopnih poraza.

Tim je vodio privremeni trener Majk Vudson, poslije rastanka Njujorka i Majka D'Antonija, koji je ostavku podnio poslije jutarnjeg šuterskog treninga.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Džej-Ar Smit sa 25 i Stiv Novak sa 20 pogdaka.

Igrač koji je „zapalio” ligu prošlog mjeseca, Džeremi Lin, odigrao je još jednu slabu partiju, a sinoćni meč završio je sa samo šest poena.

Najbolji u Portlandu bio je Džerald Valas sa 15 poena i 12 skokova.

LA Lejkersi su ponovo pobijedili poslije produžetka, ovog puta Nju Orleans u gostima sa 107:101. Ekipu je predvodio Kobi Brajant sa 33 poena, a pomogao mu je Endru Bajnam sa 25 koševa i 18 skokova.

Lejkersi su preokrenuli meč u trećoj četvrtini, pošto su u prvom poluvremenu gubili i sa 17 poena razlike.

Hornetse je predvodio bek Džeret Džek sa 30 poena, dok je centar Kris Kejman utakmicu završio sa 21 poenom i 12 skokova, što mu je četvrti "dabl-dabl" ove sezone.

San Antonio je u gostima pobijedio Orlando sa 122:111, najviše zahvaljujući Toniju Parkeru. Plejmejker je utakmicu završio sa 31 poenom i 12 asistencija, ali je zato u posljednjoj četvrtini dao 16 poena za trijumf tima iz Teksasa.

Orlando je u prošloj utakmici poslije produžetka pobedio lokalne rivale Majami, ali se u pripremi utakmice protiv Spursa najviše pričalo o mogućem odlasku Dvajta Hauarda u Nju Džersi, pošto rok za trejdove ističe večeras u 21 čas po našem vremenu.

Najefikasniji u timu Medžika bio je Džamir Nelson sa 25 poena, dok je Hauard završio utakmicu sa 22 poena i 12 skokova.

Indijana je bila bolja od Filadelfije, za koju Nikola Vučević za 10 minuta nije upisao ni poen, a imao je tri skoka.