Lejkersi poslije dva produžetka pobijedili Memfis

Domaćin je vodio u većem dijelu utakmice, u trećoj četvrtini i sa 17 poena razlike, ali su Lejkersi izjednačili i poveli u finišu. Produžetak Memfisu donio je Mark Gasol
Bajnam, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 14.03.2012. 11:00h

LA Lejkersi su savladali Memfis u gostima poslije dva produžetka sa 116:111 i došli do treće uzastopne pobjede.

Goste su do trijumfa predvodili Endru Bajnam sa 37 i Kobi Brajant sa 34 poena. Bajnam je imao i 16 skokova, a Brajant devet, uz pet asistencija.

Produžetak Memfisu donio je Mark Gasol.

Produžeci su se igrali i u mečevima Orlando - Majami i Denver - Atalanta.

Orlando je sa 104:98 savladao Majami, najviše zahvaljujući Dvajtu Hauardu - centar "magičnih" je imao učinak od 24 koša i 25 uhvaćenih lopti.

Pored Hauarda, u domaćem timu istakli su se Džamir Nelson (25) i Rajan Anderson sa 16 poena i 12 skokova.

Aktuelni šampion Dalas je prekinuo niz od tri poraza pobjedom nad Vašingtonom (107:98).

Dirk Novicki je postigao 27, Džejson Teri 24 poena, dok je Šon Merion upisao 10 pogodaka i 13 skokova.

Orlando - Majami 104:98 - nakon produžetka

Indijana - Portland 92:75

Klivlend - Toronto 88:96

Oklahoma - Hjuston 103:104

Memfis - LA Lejkers 111:116 - nakon dva produžetka

Denver - Atlanta 118:117 - nakon produžetka

Sakramento - Golden Stejt 89:115