Dabl-dabl Vučevića i bruka Lejkersa

Vašington, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.03.2012. 09:22h

Filadelfija je u velikom stilu oduvala Boston (103:71), a Nikola Vučević je još jednom potvrdio da je uprava Siksersa povukla pravi potez kada ga je izabrala kao 16. pika na draftu.

Crnogorski reprezentativac je za nepunih 30 minuta na svoj konto upisao 14 poena (šut iz igre 15-7), 12 skokova, te po asistenciju, blokadu, ukradenu i izgubljenu loptu.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Evan Tarner sa 26 koševa, dok je u redovima Kelta najmanje loš bio Pol Pirs (16).

Minesota je bez povrijeđenog Nikole Pekovića savladala direktnog konkurenta za plej-of, Portland (106:94), i izjednačila se na 8. mjestu Zapada sa Hjustonom.

Čudna sezona LA Lejkersa je dobila još jedan neočekivan zaplet - iako su imali 21 koš prednosti, "jezeraši" su u prijestonici izgubili od jednog od najgorih timova lige, Vašingtona, sa 106:101.

Veliki preokret "čarobnjaka", koji su u trećoj četvrtini gubili 76:55, predvodili su Nik Jang sa 19 pogodaka i Trevor Buker, koji je imao 18 poena i 17 uhvaćenih lopti.

Kobiju Brajantu je zbog sjajnih akcija u prvom poluvremenu publika uzvikivala MVP, ali i on je jedan od uzroka poraza - iako je meč završio sa 30 koševa, u posljednjoj četrtini iz igre je šutirao 10-1.