Dalas se revanširao Niksima, ubjedljiva pobjeda Majamija

Dirk Novicki, Foto: Beta AP
Ažurirano: 07.03.2012. 08:31h

Šampion se revanširao Njujorku za poraz od 19. februara (97:104) – Dalas je na svom parketu savladao Nikse 95:85, a ključnu ulogu imao je Dirk Novicki, koji je 11 od svojih 28 poena ubacio u posljednji četiri i po minuta.

Dalas je već nakon prve četvrtine vodio 27:15, da bi uoči posljednje dionice stekao 14 poena prednosti.

Njujork je, međutim, u prvoj polovini četvrte četvrtine sjajno reagovao i nizom 15:0 preokrenuo rezultat za vođstvo 78:77, ali je domaćin uzvratio serijom 14-0 za ponovno preuzimanje kontrole, koja je bila dovoljna za pobjedu.

U prethodnom susretu Džeremi Lin je imao učinak od 28 koševa i 14 asistencija, dok je ovoga puta ubacio 14 koševa, uz slab šut 13-4.

Nije mu puno pomogao ni Ol-star igrač Karmelo Entoni, koji je postigao samo šest poena, uz šut 12-2.

Nikse, kojima je ovo treći uzastopni poraz u gostima, predvodio je Amare Stodemajer sa 26 poena.

Najuzbudljivije je bilo u Detroitu i Bostonu gdje su igrani produžeci.

Pistonsi su na svom parketu savladali Los Anđeles Lejkerse 88:85, a junak velike pobjede bio je omaleni plej Rodni Staki koji je nadigrao zvijezdu Lejkersa Kobija Brajanta i ubacio 34 poena.

Brajant je gostima donio produžetak kada je sa zvukom sirene pogodio za 78:78, ali je onda promašio šut za tri poena koji bi Lejkersima donio drugi produžetak. Na kraju je Brajant (meč je počeo s potpuno crnom maskom koja mu štiti slomljeni nos, ali se nakon problema sa šutom vratio na providnu) imao 22 poena uz slab šut iz igre (26-8).

Boston je u produžetku došao do pobjede protiv Hjustona (97:92), iako do produžetka nije trebalo biti doći. Naime, 18 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice Boston je vodio 84:82, Pol Pirs je došao do izgubljene lopte Rokitsa i dodao je Radžonu Rondu u kontri. Međutim, Rondo je promašio čisto polaganje, pri čemu je izgledao kao amater koji je pogrešno procijenio koliko mu je koraka potrebno za pravovremeni odraz.

Slovenac Goran Dragič je nakon toga pogodio šut iz ugla za produžetak, u kojem su Seltiksi, ipak, uspjeli da slome otpor teksaškog sastava.

Sa 30 poena i šest skokova, Pirs je bio najbolji u pobjedničkom timu, Rej Alen je dodao 21 poen, a Kevin Garnet dabl-dabl učinak od po 13 poena i skokova.

Luis Skola je bio najbolji kod kostiju sa 18 poena i 14 skokova.

Nakon dva uzastopna poraza (L.A. Lejkers i Juta), Majami je bijes iskalio protiv Nju Džersija (108:78), u desetoj uzastopnoj pobjedi kod kuće, a sve je, praktično, bilo odlučeno na poluvremenu (64:37), nakon čega su najveće zvijezde tima uglavnom bile na poštedi.

Lebron Džejms je ubacio 21 poen, imao devet skokova i šest asistencija za svega 30 minuta na parketu. Dvejn Vejd je napustio igru pred kraj prvog poluvremena zbog uganuća stopala koje ga je ove sezone već koštalo šest utakmica pauze. Do tog trenutka je 13 poena uz gotovo savršen šut iz igre (8-6).

U ekipu se vratio centar Kris Boš, koji je preskočio nekoliko mečeva zbog smrtnog slučaja u porodici. Za 24 minuta ubacio je 20 poena i imao dva skoka.

Kod gostiju je Deron Vilijams bio je "najraspoloženiji" sa 16 koševa i samo četiri asistencije.

Rezultati:

Šarlot - Orlando 100:84 (Maget 29 p, 7 sk - Hauard 15 p, 17 sk)

Majami - Nju Džersi 108:78 (Džejms 21 p, 9 sk, 6 as, Boš 20p - Vilijams 16 p)

Boston - Hjuston 97:92, nakon produžetka (Pirs 30 p, 6 sk - Skola 18 p, 14 sk)

Detroit – L.A. Lejkers 88:85, nakon produžetka (Staki 34 p - Bajnam 30 p, 14 sk, Brajant 22 p)

Indijana - Atlanta 96:101 (Vest 24 p - Smit 27 p, 9 sk)

Dalas - Njujork 95:85 (Novicki 28 p - Stodemajer 26 p, 7 sk)