Pobjede Lovćena i Danilovgrada

Lovćen i Danilovgrad ostvarili su pobjede u utakmicama 17. kola Erste košarkaške lige.
Ažurirano: 03.03.2012. 23:20h

Lovćen je na Cetinju savladao Ulcinj 77:65, i ostvario drugu uzastopnu pobjedu. Odličnom igrom u prvoj četvrtini, Cetinjani su osigurali pobjedu, pošto su stekli dvocifrenu prednost.

Ostatak meča ekipa Dragana Radovića je odradila rutinski za 12. pobjedu ove sezone.

Danilovgrad pred svojim navijačima pobijedio Jedinstvo 93:90 i upisao četvrti trijumf. Boljom igrom u posljednjoj četvrtini domaćin je stigao do trijumfa i predao Bjelopoljcima posljednje mjesto na tabeli.

Pobjede su prethodno ostvarili ABS Primorje i Sutjeska,

ABS Primorje je juče u Herceg Novom savladao lidera šampionata, ekipu Mornara 92:88, dok je Sutjeska duel sa Mogrenom dobila službenim rezultatom, jer je tim iz Budve isključen iz takmičenja.

U posljednjem meču ovog kola, u nedjelju u 18.05 časova, sastaće se Teodo i Podgorica.

Danilovgrad - Jedinstvo 93:90

Danilovgrad - Gradska dvorana. Gledalaca: 120. Sudije: Lepetić (Herceg Novi), Kaluđerović, Pantović (Nikšić). Rezultat po četvrtinama: 20:19, 21:26, 23:27, 29:18.

Danilovgrad: Ratković 2, Jovović 28, Baletić, Ademović 19, Đerković, Stojanović, Kunjić 5, Vuković, Skendžić, Cebalović 23, Mrdak 5, Patković 11.

Jedinstvo: Radović 4, Mušović, Kovačević 9, Miljić 7, Ljujić 5, Omerović 11, Babača 7, Knežević 30, Nišavić, Rajović, Leković 17.

Lovćen - Ulcinj 77:65

Cetinje - SC „Lovćen“. Gledalaca: 500. Sudije: Šundić, Koljenšić (Podgorica), Janjušević (Nikšić). Rezultat po četvrtinama: 23:13, 15:18, 22:17, 17:17.

Lovćen: Stojanović 10, Đoković12, Popović2, Milošević, Pavićević16, Vrbica7, Borilović 2, Koprivica, Lopičić 16, Zejak 6, Milić, Latković 6.

Ulcinj: Latković 3, Đurišić 10, Kopitović, Klikovac, Đeljošević, Lalović, Medenica19, Unkašević 4, Taflaj, Tepavčević 11, Markašević, Đurković 18.