Juta prekinula seriju Majamija

Nikola Vučević nije bio među starterima, a crnogorski reprezentativac je za skoro 15 minuta igre imao skroman učinak od četiri poena, tri skoka, od čega dva u napadu, i jedne blokade.
Ažurirano: 03.03.2012. 10:12h

Juta je uspjela da zaustavi Majami - nakon devet pobjeda u nizu, Majami je poražen u Solt Lejk Sitiji (99:98). Pobjedonosni koš, zapravo trojku, postigao je plej Jute Devin Heris 4,5 sekundi prije kraja utakmice.

Majami nije iskoristio posljednji napad, a do tada sjajni Lebron Džejms umjesto da sam završi akciju, on je dodao loptu Udonisu Haslemu, koji je promašio šut sa zvukom sirene.

Domaćine je predvodio krilni centar Al Džeferson s 20 poena i šest skokova.

Lebron Džejms je ubacio 35 poena, ali i dodao uz deset skokova, šest asistencija i tri blokade. Dvejn Vejd je imao 31 koš i šest skokova. Ponovo je, zbog smrtnog slučaja u porodici, izostao Kris Boš.

Pedesetu godišnjicu od utakmice u kojoj je tadašnji centar Filadelfije Voriorsa Vilt Čembrlejn ubacio stotinu koševa Njujorku u pobjedi od 169:147, Filadelfija je proslavila trijumfom nad današnjim Voriorsima, Golden Stejtom (105:83).

Na poluvremenu utakmice rukovodstvo Filadelfije je dijelilo komade parketa s utakmice odigrane 2. marta 1962. godine, a odlikovane su takođe obje sestre legendarnoga preminulog košarkaša i njegovi bivši saigrači.

Nikola Vučević nije bio među starterima, a crnogorski reprezentativac je za skoro 15 minuta igre imao skroman učinak od četiri poena (šut iz igre 7-2), tri skoka, od čega dva u napadu, i jedne blokade.

Lu Vilijams je predvodio pobjednički tim s 25 koševa, dok je Elton Brend dodao po 14 koševa i skokova, i njih dvojica su predvodili devetoricu igrača Filadelfija koji su se upisali u listu strijelaca. Siksersi su prvi put nakon 20 mečeva postigli 100 i više poena...

"U redu, postigli smo više od 100 poena. Oborili smo rekord Vilda (Čemberlejna)", našalio se Brend nakon meča.

Drugu utakmicu pod maskom zbog napuknute kosti u nosu, ponovo sjajnu, odigrao je Kobi Brajant, koji je u pobjedu kod kuće nad Sakramentom (115:107) ubacio 38 koševa, a dodao je i osam skokova. Endrju Bajnam je imao dabl-dabl učinak od 19 poena i 15 skokova.

Pobedu je ostvario i Boston protiv Nju Džersija (107:94), a doprinos Baranina Aleksandra Pavlovića u trijumfu "Kelta" iznosio je tri poena, tri skoka i dvije ukradene lopte za 15,5 minuta.