Mornar poražen od ABS Primorja

Ažurirano: 02.03.2012. 21:06h

Iznenađenje u Herceg Novom, ABS Primorje je neočekivano savladalo lidera iz Bara i tako stiglo do četvrte pobjede ove sezone.

Domaći su od početka vodili, a gosti držali priključak, tako da je najveća prednost izabranika Dejana Jevtića bila sedam poena (36:29).

Gosti su u trećoj četvrtini uspjeli da preokrenu rezultat i u posljednju dionicu uđu sa prednošću od dva poena (65:63), ali Novljani su ipak uspjeli da izjednače i u posljednja dva minuta ostvare pobjedu.

Najbolji akter meča je bio izvrsni bek domaćina Goran Bulatović, koji je postigao 23 poena uz pet asistencija.

I pored neočekivanog poraza, drugog u sezoni, Mornar je i dalje lider i tu će ostati do starta Superlige.

Subota: Danilovgrad - Jedinstvo (18), Lovćen - Ulcinj (19). Nedjelja: Teodo - Podgorica (18.05).

ABS Primorje - Mornar 92:88 (24:22, 21:21, 18:22, 29:23)

Herceg Novi – Dvorana Sportskog Centra Igalo. Gledalaca: 100. Sudije: Savović (Podgorica), Muhadinović (Cetinje), Kajević (Podgorica)

ABS Primorje: S. Arapović 19, G. Bulatvoić 23, Misinezović, D. Arapović, Krivokapić 3, Devrnja 25, M. Bulatović 1, Kovačević 5, Radak 4, Baćović 5, Brajović, Savić.

Mornar: Pajović 12, Damjanović 3, Sarajlija 13, Miković, Kasalica 2, Akim 9, Jelenić 16, Radosavljević 17, Sekulović 2, Pavić 6, Vujošević 1, Barović 7.