Minesota poražena, Peković dobar

Lebron Džejms, Foto: Beta AP
Ažurirano: 02.03.2012. 09:09h

Samo jedan skok falio je Nikoli Pekoviću do dabl-dabl učinka u porazu Minesote od Finiksa (104:95), u duelu timova koji se bore za mjesto u plej-ofu Zapadne konferencije.

Peković je kao starter na parketu proveo nešto više od 37 minuta, a pored devet skokova upisao je i 14 poena (šut iz igre 12-6, 2-2 sa linije slobodnih bacanja) i jednu blokadu. Imao je i dvije izgubljene, i isto toliko puta mu je izblokiran šut.

Kevin Lav je bio najbolji u Minesoti sa 23 poena i 10 skokova, dok je Luk Ridnur postigao 15.

U prvom planu te utakmice bili su veterani Finiksa Grent Hil sa 20 poena i Stiv Neš sa 13 poena i 17 asistencija, ali i osam skokova.

Kevin Djurent predvodio je Oklahomu do preokreta i pobjede protiv Orlanda sa 105:102, sedme uzastopne pobjede, u dvorani u kojoj je četiri dana ranije osvojio prestižnu MVP nagradu na Ol star meču. On je bio najefikasniji igrač meča sa 38 poena, od kojih je 18 postigao u posljednjoj četvrtini, a imao je i osam skokova.

Gosti su u tom periodu nadoknadili zaostatak od 11 poena i došli do sedme uzastopne pobjede. Imao je Džejson Ričardson u završnici šut za tri poena za izjednačenje, ali nije pogodio.

Oklahoma je trenutno vodeći tim lige sa 29 pobjeda i sedam poraza, dok je Orlandu ovo bio 14 poraz, uz 23 pobjede i predstoji mu borba za mjesto u plej-ofu.

Pored Djurenta u pobjedničkom timu istakao se i Rasel Vestbruk sa 29 poena i 10 asistencija.

Orlando je predvodio Dvajt Hauard sa 33 poena.

Vodeći tim Istočne konferencije Majami (28-7, najbolji start u istoriji kluba) pobijedio je Portland u gostima sa 107:93. Klub sa Floride do devete uzastopne pobjede vodili su Lebron Džejms sa 38 i Dvejn Vejd sa 33 poena. Džejms je dodao i 11 skokova, a Vejd 10 asistencija.

Odličan je bio i Udonis Haslem sa 11 poena i 14 skokova. Zbog smrtnog slučaja u porodici, izostao je Kris Boš.

Najefikasniji u ekipi Portlanda bio je Lamarkus Oldriž sa 20 poena.

Los Anđeles Klipersi su odličnom igrom u posljednjoj četvrtini "prelomili" utakmicu na gostovanju kod Sakramenta i pobijedili sa 108:100. Gosti su u poslije izjednačene borbe tokom većeg dijela meča, u četvrtom periodu došli do 19 poena prednosti.

Bek Klipersa Kris Pol postigao je 22 poena i imao devet asistencija, dok je na suprotnoj strani centar Demarkus Kazins imao učinak od 23 poena i 10 skokova.

Orlando - Oklahoma Siti 102:105 (Hauard 33 p, 9 sk - Djurent 38 p, 8 sk, Vestbruk 29 p, 10 as)

Finiks - Minesota 104:95 (Neš 13 p, 8 sk, 17 as, Gortat 17 p, 6 sk - Lav 23p, 10 sk)

Sakramento - LA Klipers 100:108 (Kuzins 23 p, 10 sk - Pol 22 p, 9 as, Vilijams 18 p, 5 as)

Portland - Majami 93:107 (Oldridž 20 p, 6 sk, 4 as - Džejms 38 p, 11 sk, 6 as, Vejd 33 p, 10 as)