Pala i Krka, Budućnost Voli blizu fajnl-fora

Loše su izabranici Dejana Radonjića počeli meč, u jednom trenutku su gubili 28:9, ali su imali dovoljno snage i koncentracije da stignu do slavlja
83 pregleda 0 komentar(a)
Aleksa Popović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 25.02.2012. 19:08h

Budućnost Voli je stala u red za čekiranje karata za Tel Aviv, koji će biti domaćin završnog turnira ABA lige, nakon što je savladala Krku u Novom Mestu.

Ako u naredna dva meča u “Morači” (Široki, Hemofarm) ostvare stopostotan učinak, samo čudo treba da se desi pa da ne budu među četiri najbolja tima.

Do treće pobjede nad slovenačkim šampionom ove sezone Podgoričani su stigli odličnom igrom u drugom poluvremenu, kada je dirigentsku palicu preuzeo mladi Nikola Ivanović.

Početak meča nije nagovještavao završnicu sa hepiendom, pošto je Krka u jednom trenutku vodila 28:9.

Međutim, “plavi” su imali dovoljno koncentracije, snage i kvaliteta da stignu vođstvo domaćina i na kraju dođu do trijumfa koji im je širom otvorio vrata završnog turnira drugi put uzastopno.

Aleksa Popović je dao 18 poena, Bojan Krstović 14, Ivanović 11 (sve u drugom dijelu), a Čedomir Vitkovac 10.

U domaćem timu Smiljan Pavič je upisao 15, a Mustafa Abdul-Hamid 10 koševa.

Opterećeni važnošću meča, “plavi” su počeli nervozno, ništa im nije polazilo za rukom, a sa druge strane Krka je pogodila praktično sve što je uputila ka košu.

Nakon tri minuta igre bilo je 7:0, Dejan Radonjić je bio prisljen da zatraži minut odmora.

Međutim, to nije donijelo boljitak u igri, jer je na isteku 8. minuta na semaforu stajalo 28:9.

Nakon prve dionice domaći sastav je imao 15 poena viška uz svega pet promašenih šuteva za dva poena (14-9) i stopostotan za tri poena (3-3).

Na drugoj strani, gosti su za dva šutirali 9-4, a iza linije 6,75 metara 8-1.

Trgli su se Podgoričani na startu drugog dijela igre, prišli su na 30:21, ali je to bilo kratkog daha, jer je domaći tim brzo stigao do nove dvocifrene prednosti (34:21).

U finišu prvog dijela Budućnost Voli je zaigrala bolje i na veliki odmor otišla sa minusom od šest poena (39:33), što je bilo sasvim zadovoljavajuće s obzirom na ono što se dešavalo u prvom kvartalu.

Igra koš za koš obilježila je prvi dio treće četvrtine.

Kod vođstva Slovenaca 48:35 u 26. minutu, stvari u svoje ruke uzeo je Ivanović uz podršku Hasana Rizvića u odbrani.

Biser crnogorske košarke je vezao devet poena, uključujući i koš sa zvukom sirene za minus dva Budućnost Volija (48:50) pred posljednjih 10 minuta.

Do prvog izjednačenja gosti su stigli u 32. minutu preko Rizvića, a minut kasnije su i prvi put poveli (53:50).

Izjednačio je Jure Balažić trojkom, a Goran Dragić sa linije penala vratio prednost Krki (54:53).

Tada su Podgoričani pojačali ritam, napravili seriju 14:4 kojom su u 38. minutu stigli do plus devet (67:58) i mirne završnice.

Ovim trijumfom “plavi” su napravili sjajnu uvertiru za utorak i meč sa istim rivalom.

Nova pobjeda nad Krkom ih vodi među osam najboljih u Evrokupu.