Budućnost-Podgorica bolja od Slobode

Podgorički tim zabilježio je sedum pobjedu, drugu uzastopnu, a ove sezone u regionalnom takmičenju ima i devet poraza.
Budućnost Podgorica, Foto: V. BELOJEVIĆ
Ažurirano: 25.02.2012. 17:37h

Drugu pobjedu za tri dana ostvarile su košarkašice Budućnost Podgorice u Regionalnoj ligi. Nakon što su u četvrtak savladale Vojvodinu, izabranice Željka Vukićevića danas su bile bolje od Slobode.

Domaći tim je pobjedu obezbijedio sjajnom igrom u drugoj četvrtini, koja mu je omogućila da na odmor ode sa 16 poena prednosti (35:19). Mirnom igrom Podgoričanke su u nastavku sačuvale prednost.

Kapiten Nataša Popović je dala 15, a Jasmina Bigović i Nikolina Popović po 13 poena. Kod gošći najbolji utisak ostavile su Dragana Svitlica (13) i Martina Osterman (12).

Budućnost Podgorica u narednom kolu, 28. februara igra u Vršcu sa Hemofarmom, a dan kasnije u Beogradu sa Radivojem Koraćem.

Budućnost Podgorica - Sloboda 64:53 (16:13, 19:6, 19:20, 10:14)

Podgorica - Dvorana „T-Mobile”. Gledalaca: 100. Sudije: Popović, Radulović, Radinović (Crna Gora).

Budućnost Podgorica: Franović 2, Bigović 13, Nataša Popović 15, Vujadinović, Đaletić, Dobrović 4, Mugoša, Milošev 8, Kirberg, Vujačić, Nikolina Popović 13, Mujović 9.

Sloboda: Gajić 3, Radanović, Rajilić, Kajtaz 9, Surlan, Svitlica 13, Osterman 12, Stanković 10, Pajić, Gagić 6.