Portland demolirao San Antonio

Portland je od početka vodio, a krajem prve četvrtine napravio je seriju od 22:0, čime je došao do rezultata od 41:20, a onda nastavio da dominira do kraja meča.
Indijana, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.02.2012. 09:53h

Košarkaši San Antonija doživjeli su u Portlandu najteži poraz u posljednjih 15 godina. Trener Greg Popovič odmarao je najbolje igrače Parkera i Dankana, Đinibili je bio povrijeđen, Spliter takođe, ali mu uprkos ovim hendikepima nije bilo prijatno - domaćin je slavio 40 razlike!

"Odmarao sam ih, jer smo odigrali sedam utakmica u devet dana, tri u posljednja četiri. To vam je kao da imate novac i stavite ga u banku na štednju, da bi ga trošili kasnije", objasnio je Popovič.

Da je znao kako će njegov tim proći u Portlandu, vjerovatno bi najbolje igrača odmarao neku drugu noć. Posljednji poraz od 40 i više razlike San Antonio je doživio 5. marta 1997, kada je Čikago predvođen Majklom Džordanom slavio 111:69.

"Broji li se ova utakmica", u šaljivom tonu dobacio je kamerama Lemarkus Oldridž, najefikasniji u Portlandu sa 21 poenom.

Pored njega, još šest košarkaša "bjelzersa" imali su dvocifren košgeterski učinak, pa je prekid serije San Antonija od 11 uzastopnih pobjeda, i to bez najboljih igrača, bio neminovan.

Filadelfija je poražena u Memfisu, nakon brodoloma sredinom prve četvrtine, kada je domaćin napravio seriju 23:0. Nakon toga više nije bilo povratka Vučevića i društvo, iako je razlika do poluvremena smanjena na svega pet koševa.

Crnogorski centar je na parketu "Fedeks foruma" proveo skoro 14 minuta i za to vrijeme ubacio dva poena (šut iz igre 3-1) i uhvatio jednu loptu, te napravio četiri lične greške.

Majami je predvođen Vejdom zabilježio protiv Sakramenta sedmu uzastopnu pobjedu, a Lebron Džejms nakon duže vremena nije bio među tri najbolja strijelca svog tima.

Majami – Sakramento 120:108 (Vejd 30p,10as, Boš 20p, 10sk, Čelmers 20p - Tomas 24p, 5as, Tornton 23p, Evans 21p, 10as, 7sk)

Memfis – Filadelfija 89:76 (Gasol 15p, 14sk, 7as - Holidej 22p, 5sk)

Portland – San Antonio 137:97 (Oldridž 21p, 7sk, Kroford 20p, 8as - Leonard 24p, 10sk)

Kliveland – Detroit 101:100 (Džejmison 32p, 10sk, Irving 25p, 8as - Najt 24p, 5sk, Monroe 19p, 11sk, 7as)

Indijana – Nju Orleans 117:108 produžetak (Hajbert 30p, 13sk, Džordž 20p, 6sk, 6as - Ariza 21p, 6sk, 5as, Džek 19p, 10as, 5sk)