Čikago se revanširao Bostonu

Čikago je na domaćem parketu uzvratio Seltiksima za prošlonjedeljni poraz i došao do 25. pobjede u sezoni.
Karlos Buzer, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.02.2012. 09:27h

Jedan od klasika NBA lige pripao je Čikagu – u svom „Junajtid centru“, Bulsi su Bostonu (89:80) uzvratili za prošlonedjeljni poraz i stigli do 25. pobjede u sezoni, sedme u posljednjih osam utakmica. Jedini poraz u tom razdoblju doživjeli su upravo od Seltiksa, u ponedjeljak...

Činilo se da bi Boston ponovo može „uzeti skalp“ Čikagu, posebno nakon što je nadoknadio zaostatak od 16 koševa iz treće četvrtine i poveo 61:60 u posljednjoj dionici. Međutim, kod rezultata 69:69 krenula je serija 12:0 kojom su domaći definitivno prelomili utakmicu...

Najbolju ekipu Istočne konferencije do pobjede su predvodila tri igrača sa dabl-dabl učinkom - Luol Deng i Karlos Buzer su upisali po 23 poena, Buzer je, pritom, zabilježio i 15 skokova, dok je Deng ubilježio 10 asistencija. Najbolji hvatač lopti za Čikago bio Francuz Joakim Noa sa 16 skokova, pored 15 poena.

Najbolji igrač Čikaga Derek Rouz bio je u sastavu tima, ali četvrtu utakmicu zaredom nije igrao pošto se oporavlja od povrede.

U ekipi Bostona Kevin Garnet (18 poena, deset skokova) i Radžon Rondo (17 poena, sedam skokova, osam asistencija) bili su najbolji, što je bilo nedovoljno da se izbjegne četvrti poraz u posljednjih pet utakmica.

Los Anđeles Klipersi su u trećoj četvrtini gubili s 18 koševa razlike (50:32), ali su na kraju upisali prvu pobjedu u Portlandu od decembra 2008 - bilo je 74:71 za Kliperse u derbiju zapadne obale.

Blejk Grifin je za pobjednike ubacio 21 koš i sakupio 14 skokova, a Kris Pol, koji je tri četvrtine bio bez poena, završio je utakmicu s 13 poena.

Nikolas Batum i Džamal Kroforod su ubacili po 19 za Blejzerse.

Deni Grendžer je sa 32 poena predvodio Indijanu do domaće pobjede nad Nju Džersijem (93:88), čime je prekinuta serija od pet uzastopnih poraza.

U pobjedničkom timu je Dejvid Vest dodao 16 poena, a Roj Hibert 13. U poraženom timu najbolji su bili Deron Vilijams sa 29 i Kris Hamfriz 24 poena.

Netsima je to bio osmi uzastopni poraz čime su ponovili niz iz novembra i decembra 2010.

Čikago - Boston 89:80 (Buzer 23 p, 15 sk, Deng 23 p, 10 as - Garnet 18 p, 10 sk, Rondo 17 p, 8 as)

Portland - LA Klipers 71:74 (Kroford 19 p, Batum 19 p - Grifin 21 p, 14 sk, Vilijams 17 p)

Indijana - Nju Džersi 93:88 (Grendžer 32 p, Vest 16 p - Vilijams 29 p, Hamfriz 24 p, 10 sk)

Čikago - Boston 89:80 (Buzer 23 p, 15 sk, Deng 23 p, 10 as - Garnet 18 p, 10 sk, Rondo 17 p, 8 as) Portland - Los Anđeles Klipers 71:74 (Kroford 19 p, Batum 19 p - Grifin 21 p, 14 sk, Vilijams 17 p) Indijana - Nju Džersi 93:88 (Grendžer 32 p, Vest 16 p - Vilijams 29 p, Hamfriz 24 p, 10 sk)