51 pregleda 0 komentar(a)
Rondo, Foto: REUTERS
Ažurirano: 13.02.2012. 09:55h

Bez pomoći prve zvijezde tima Derika Rouza, Čikagom nije uspio da savlada Boston.

Domaći sastav je vodio tokom većeg dijela meča, najveću prednost imao je sredinom treće četvrtine kada je semafor pokazivao 59:50.

U odlučujućih 12 minuta Seltiksi su ušli sa šest poena viška (72:66), ali im je to bilo dovoljno da sačuvaju prednost.

Istini za volju, Čikago je minut i po prišao na minus tri (91:88), ali dalje od toga nije mogao.

"Mislim da smo igrali u dobrom tempu, a Rondo je bio izuzetno motivisan za igru“, rekao je nakon meča Dok Rivers, trener Bostona.

Blistao je Režon Rondo sa tripl-dabl učinkom – 32 poena, 15 asistencija i 10 skokova.

Kevin Garnet ga je pratio sa sa 13 koševa, 12 uhvaćenih lopti i četiri blokade.

Najbolji kod Čikaga bili su Karlos Buzer sa 22 poena i sedam skokova i Čarls Džunior Votson koji je imao isti broj poena (22).

"Oni su bili veoma agresivni tokom čitavog meča, a mi smo primili previše lakih poena i to je presudilo“, objasnio je strateg Bulsa Tom Tibode.

L. A. Lejkersi su slavili u Torontu, a junak je Kobe Brajant, koji je postigao koš za pobjedu pet sekundi prije kraja.

"Jezerdžije“ su bile pred porazom, jer je domaći sastav dva minuta prije kraja imao plus četiri (88:84), ali su gosti za minutu i po napravili seriju 7:2 i došli do vodstva 91:90.

Petnaestak sekundi prije kraja Hoze Manuel Kalderon je pogodio za prednost Toronta, ali je Brajant donio pobjedu svom timu.

"Kada u ekipi imate igrača kao što je Brajant, onda uvijek imate šansu da dobijete, bez obzira sa kolikim munusom ulazite u finiš meča“, blistao je Majk Braun, šef struke "jezerdžija“.

Brajant je dao 27 poena, ali uz loš šut iz igre (23-9).

Pau Gasol ga je pratio sa dabl-dabl učinkom (16 koševa, 17 skokova) dok je Enrdju Bajnamu nedostajao jedan skok za dabl-dabl učinak (14 poena).

Kalderon je za Toronto dao 30 koševa, a pratio ga je Linas Kleiza (15).

Majami je bez problema stigao do 21. pobjede ove sezone, a nova „žrtva“ bila je Atlanta.

Hitsi su imali visoku prednost tokom čitavog susreta, a na kraju je bilo plus 20 (107:87).

Lebron Džejms je meč završio sa 23 poena, 13 skokova i šest asistencija.

Dvejn Vejd je u prvom poluvremenu dao 21 koš i tu je stao, dok je Kris Boš pored svog imena upisao 14 koševa i 16 uhvaćenih lopti.

Kod Houksa najbolji je bio Vili Grin (17 poena).

Memfis - Juta 88:98

(Gej 22 p, Gasol 17p, 9sk, Konli 17p - Hejvard 23p, Džeferson 21p, 15sk)

Golden Stejt - Hjuston 106:97