Porazi Minesote i Filadelfije, Lin zasijenio Brajanta

Peković, koji je meč počeo u startnoj petorci, za 27 minuta postigao je 12 poena, a imao je i sedam skokova.
Džeremi Lin, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.02.2012. 10:13h

Nikola Peković i Nikola Vučević doživjeli su poraze sa Minesotom, odnosno Filadelfijom, a obojica crnogorskih reprezentativaca ponovo su bili su starteri.

Peković je u porazu Minesote od šampiona Dalasa, u Target centru, na parketu proveo 27 i po minuta i upisao 12 poena (šut iz igre 6-14), sedam skokova (tri u napadu), te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Kevin Lav se vratio u tim Minesote nakon dva meča suspenzije zbog gaženja Luisa Skole, i meč je završio s 32 koša i 12 skokova. Međutim, domaćin je naletio na raspoloženog Dirka Novickog (33 koša, četiri skoka, tri asistencije), koji je predvodio Dalas do pobjede od 104:97.

Filadelfija je u Vels fargo centru izgubila od Los Anđeles Klipersa 78:77, a Vučević je za 11 i po minuta upisao samo dva poena (šut iz igre 1-2), te četiri skoka (dva u napadu) i dvije blokade. Pobjedu gostima donio je Kris Pol, pogođenim skok-šutom 3.2 sekunde prije kraja utakmice. Pol je meč završio sa 24 koša, Blejk Grifin je dodao 16 poena i 11 skokova. Elton Brend je u Filadelfiji bio bolji od ostalih sa 12 poena i 10 skokova.

Nedjelju iz snova okončao je plejmejker Nujorka Džeremi Lin – momak kinesko-tajvanskog porijekla, čiji su roditelji emigrirali iz Tajvana u SAD tokom 70-tih godina, Lejkersima je ubacio 38 poena i dodao sedam asistencija i četiri skoka u pobjedi Niksa od 92:85. Mladi plej je bio odličan i u prethodna tri meča, protiv Nju Džersija (25 poena + sedam skokova), Jute (28+8) i Vašington (23+10).

Lin, koji je šansu dobio zbog povrede Bajrona Dejvisa, te slabe forme Imama Šumperta, Tonija Daglasa i Majka Bibija, tokom meča sa Lejkersima, jednostavno, je digao na noge sve u Medison Skver Gardenu. Potpuno je zasijenio Kobija Brajanta (34 koša, 11-29 šut iz igre, te 10 skokova), i predvodio Njujork do četvrte uzastopne pobjede.

Rezultati:

Orlando - Atlanta 87:89, produžetak (Anderson 21 p, 9 sk - Smit 23 p, 19 sk, 5 as)

Toronto - Boston 86:74 (Kalderon 17 p, 4 sk, 14 as - Garnet 17 p, 8 sk)

Šarlot - Čikago 64:95 (Bijombo 8 p, 10 sk - Noa 17 p, 14 sk)

Filadelfija - LA Klipers 77:78 (Igudala 12 p, 8 sk, 7 as - Pol 24 p, 4 sk, 4 as)

Vašington - Majami 89:106 (Mekgi 24 p, 13 sk - Boš 24 p, 11 sk)

Klivlend - Milvoki 112:113, produžetak (Džejmison 34 p, 11 sk - Dženings 24 p, 5 sk, 8 as)

Detroit - Nju Džersi 109:92 (Monro 18 p, 11 sk - Gejns 13 p, 4 sk, 6 as)

Memfis - Indijana 98:92 (M. Gasol 15 p, 7 sk, 4 as - Vest 22 p, 13 sk)

Njujork - LA Lejkers 92:85 (Lin 38 p, 4 sk, 7 as - Brajant 34 p, 10 sk)

Minesota - Dalas 97:104 (Lav 32 p, 12 sk - Novicki 33 p, 4 sk, 3 as)

Nju Orleans - Portland 86:94 (Ariza 23 p, 9 sk, 5 as - Kroford 31 p, 8 as)

Juta - Oklahoma Siti 87:101 (Džeferson 20 p, 8 sk, 4 as - Vestbruk 28 p, 6 sk, 3 as)