Pobjede vodeće četvorke

Mornar, Lovćen, Sutjeska i Teodo ostvarili su pobjede u utakmicama 13. kola Erste košarkaške lige.
Ažurirano: 28.01.2012. 22:32h

Košarkaši Mornara nisu dozvolili iznenađenje na svom parketu u tradicionalno neugodnom komšijskom derbiju. U igri poen za poen, ofanzivno i poletno u napadu ali bez pravih i jakih odbrana, Barani su bili na pragu novog trocifrenog učinka u domaćem prvenstvu.

Igralo se na mahove i u serijama, domaći košarkaši su većim dijelom meča na svom kontu imali prednost od desetak poena i nijednog trenutka osim u prvom poluvremenu nisu dozvolili gostima da ih rezultatski ugroze.

Lovćen je stigao do pobjede protiv Podgorice, četvrte uzastopne i ostao na drugoj poziciji. Ekipa Dragana Radovića je pitanje pobjednika riješila u trećoj četvrtini kada je stigla do devet poena prednosti (70:61), koju je sačuvala do kraja.

Rutinski i bez većih problema Sutjeska je opravdala ulogu favorita i u Herceg Novom savladala ekipu ABS Primorja 75:65, za deveti trijumf u sezoni. Novljani su držali rezultatski priključak samo malo više od polovine prve četvrtine, kada su Nikšićani poslije 8:8 počeli da se odljepljuju i već poslije 10 minuta igra naprave značajnu prednost od 24:11.

Pokušavali su u nastavku izabranici Dejana Jevtića da borbenošću nadoknade razliku u kvalitetu, ali nisu uspjeli da smanje razliku ispod deset poena. Nesporna razlika u kvalitetu, učinila je da gosti u drugom poluvremenu samo povećavaju prednost koja je najveća bila na 4 i po minuta do kraja utakmice kada je na semaforu pisalo 71:51 u korist Sutjeske.

Deset minuta bilo je dovoljno Teodu da stekne značajniju prednost i osigura pobjedu protiv Danilovgrada. U nastavku je domaći tim pokušao da uradi nešto više, ali bez uspjeha.

U posljednjem meču ovog kola, u nedjelju (18 sati) u Bijelom Polju će igrati Jedinstvo i Mogren.

Mornar - Ulcinj 99:88 (27:26, 30:20, 19:22, 23:20)

Bar - Dvorana “Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Dragojević (Podgorica), Rutešić (Nikšić), Raičević (Bijelo Polje).

Mornar: Pajović 7, Damjanović, Sarajlija 5, Miković, Ivanović 9, Skot 18, Jelenić 19, Radosavljević 12, Milošević 6, Pavić 4, Vujošević 8, Barović 11.

Ulcinj: Latković 11, Đurišić 14, Klikovac, Đeljošević 5, Lalović 6, Medenica 8, Unkašević 3, Milić, Taflaj, Tepavčević 22, Markašević, Đurković 19.

Lovćen - Podgorica 86:77 (16:20, 24:22, 30:19, 16:16)

Cetinje - Dvorana: SC ,,Lovćen“. Gledalaca: 300. Sudije: R. Vojinović, Janjušević (Nikšić), Radulović (Podgorica).

Lovćen: Stojanović 18, Đoković 7, S. Latković, Milošević 8, Pavlićević 13, Vrbica 4, Borilović, Lopičić 16, Zejak 17, Milić, Jablan, M. Latković 2.

Podgorica: Đurović, Femić, Simonović 10, Bogićević 10, Vušović, Žižić, Mugoša 14, Gavranić 8, Pajović 2, Lješković, Nicaj 28, Ljubenković 5.

ABS Primorje - Sutjeska 65:75 (11:24, 19:17, 16:20, 19:14)

Herceg Novi – Dvorana Sportskog centra Igalo. Gledalaca: 100. Sudije: Jokić (Podgorica), Lakićević (Budva), Muhadinović (Cetinje).

ABS Primorje: S. Arapović 2, G. Bulatović 19, Misinezović, D. Arapović, Krivokapić 8, Devrnja 17, M. Bulatović 1, Kovačević 10, Radak 7, Baćović 1, Brajović, Savić.

Sutjeska: Kovač, Zarubica, Vranješ 24, Jovanović 7, Grabovica 7, Popović 2, Dragićević 10, Jocović 6, Krivokapić 11, Milošev, Kuveljić, Pejović 8.

Danilovgrad - Teodo 71:79 (18:18, 13:25, 26:19, 14:17)

Danilovgrad - Gradska dvorana. Gledalaca: 120. Sudije: Šundić (Podgorica), Kaluđerović (Nikšić), Kićović (Bar).

Danilovgrad: Ratković 11, Jovović 9, Skendžić, Đerković, Stojanović 2, Kunjić 11, Vuković, Ademović 8, Cebalović 3, Mrdak 14, Patković 14.

Teodo: Mijović 11, Lučić, Danilović 4, Milošević 2, Radulović 28, Pekić 13, Ćalić 10, Bošković 5, Subotić 2, Rondović 4, Marinov, Ljujić.