Minesota i odlični Peković srušili šampiona

Nikola Peković je za 20 minuta igre upisao 13 poena, sedam skokova, te po jednu blokadu i ukradenu loptu. Za dva poena je šutirao 5-4, bio je bez promašaja sa linije bacanja.
Pau Gasol, Foto: Beta AP
Ažurirano: 26.01.2012. 10:29h

Minesota je u gostima nanijela poraz Dalasu (105:90), i šampionu prekinula seriju od sedam uzastopnih pobjeda kod kuće i niz od 15 utakmica u kojima je primio manje od 100 koševa. I sve to u utakmici uoči koje su Maveriksi napokon primili šampionske prstenove.

Jedan od najzaslužniji za pobjedu bio je crnogorski reprezentativac Nikola Peković koji je za 20 minuta koliko je proveo na terenu upisao 13 poena, sedam skokova, te po jednu blokadu i ukradenu loptu. Za dva poena je šutirao 5-4, bio je bez promašaja sa linije bacanja iz pet pokušaja.

Najefikasniji je bio Kevin Lav sa 31 poenom, a dodao je i 10 skokova, u danu kada je potpisao novi četvorogodišnji ugovor vrijedan 62 dolara. Riki Rubio dodao 17 poena, 12 asistencija i četiri ukradene lopte. U poraženom timu bolji od ostalih bili su Džejson Teri sa 17 i Šon Merion sa 15 poena.

Drugi crnogorski reprezentativac Nikola Vučević ponovo nije igrao u dresu Filadelfije zbog povrede lijevog koljena.

Drugi ovosezonski obračun klubova iz Los Anđelesa završio je pobjedom Lejkersa (96:91), iako su u posljednju četvrtinu ušli s tri poena zaostatka, i tako se revanširali za poraz u prvom meču od Klipersa.

Još jednom je tada do izražaja došla klasa Kobija Brajanta koji je u posljednjoj dionici ubacio 12 od ukupno 24 koša, a dodao je šest skokova i sedam asistencija.

Meč je obilježile česte “varnice” na terenu. U utakmici je dodijeljeno ukupno šest tehničkih grešaka, uz jedno isključenje. Iz igre je isključen Džoš Mekroberts iz Lejkersa zbog gurkanja sa Redžijem Evansom.

Osim Brajanta, kod Lejkersa, koji su prekinuli niz od tri poraza, najbolji su bili Pau Gasol s 23 poena i deset skokova, te Endrju Bajnam s 19 koševa.

Kliperse je s 26 koševa i devet skokova predvodio Blejk Grifin, po 16 su dodali Keron Batler i Mo Vilijams, dok jer Kris Pol povratak nakon povrede obilježio s 12 asistencija.

Hjuston - Milvoki 99:105 (Martin 29 p - Dženings 20 p, Džekson 20 p)

Filadelfija - Nju Džersi 90:97 (L. Vilijams 17 p - D. Vilijams 34 p, 11 as, Hamfriz 13 p, 19 sk)

Vašington - Šarlot 92:75 (Jang 20 p, Bleč 17 p, 10 sk - Kerol 17 p)

Klivlend - Njujork 91:81 (Džejmison 15 p, Varežao 10 p, 16 sk - Stodemajer 19 p, 14 sk)

Detroit - Majami 98:101 (Dej 28 p – Džejms 32 p, 7 as, Boš 27 p)

Čikago - Indijana 90:95 (Rouz 24 p - Grendžer 22 p, 9 sk, Hibert 20 p, 8 sk)

Oklahoma Siti - Nju Orleans 101:91 (Djurent 25 p, Harden 18 p - Džek 20 p)

Dalas - Minesota 90:105 (Teri 17 p - Lav 31 p, 10 sk, Rubio 17 p, 12 as)

San Antonio - Atlanta 105:83 (Bler 17 p, Bouner 17 p - Tague 20 p)

Juta - Toronto 106:111, produžeci (Milsap 31 p, 11 sk - Barnjani 25 p, Kleiza 25 p)

Sakramento - Denver 93:122 (Fridet 19 p - Galinari 23 p, Ilario 16 p)

Los Anđeles Lejkers - Los Anđeles Klipers 96:91 (Brajant 24 p, 7 sk, Gasol 23 p, 10 sk - Grifin 26 p, 9 sk)

Golden Stejt - Portland 101:93 (Kari 32 p, 7 as, Li 26 p - Oldridž 18p, 7 sk)