88 pregleda 0 komentar(a)
Džermejn Anderson, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 24.01.2012. 19:43h

Budućnost Voli je pokazala da je u ovom trenutku bolja ekipa od Krke.

Izabranici Dejana Radonjić demonstrirali su u Novom Mestu sjajnu igru - sigurnu, mirnu i pametnu u napadu, odbrana je bila na nivou, pa otuda i lagan trijumf.

Podatak da je slovenački šampion poveo samo 3:0, najbolje odslikava dešavanja na terenu.

Ni finiš meča, u kome su zadovoljni visokim vođstvo smanjili ritam, a Krka ublažila poraz, ne može da pokvari ukupnu sliku o igri Budućnost Volija.

Ovom pobjedom “plavi” su ostali u trci za plasman u narednu rundu takmičenja.

Džermejn Anderson i Nikola Ivanović su dali po 11, a Milan Milošević (sedam skokova) 10 poena.

U domaćem sastavu su najbolji bili Zoran Dragić (14), Afik Nisim (12) i Smiljan Pavić (10 koševa, devet uhvaćenih lopti).

Plej domaći Nisim je u prvom napadu pogodio trojku i to kao da je razljutilo “plave”.

Za šest minuta su napravili seriju 14:0 za ubjedljivih 14:3. Ni tajm-aut Aleksandra Sekulića nije dao rezultat, Milošević je u 9. minutu poentirao za plus 12 (20:8).

Nisim, drugom trojkom, i Dragić, košem uz dodatno, uspjeli su da smanje zaostatak svog tima na kraju prve dionice (16:23).

Bojan Dubljević i Čedomir Vitkovac su sredinom drugog kvartala ušli u probleme sa faulovima (po tri lične), ali to nije poremetilo igru Podgoričanima.

Kontrolisali su dešavanja na terenu, a prednost se kretala od pet do 10 poena koliko je bilo na velikom odmoru (40:30).

Treća četvrtfinala protekla je u dominaciji Budućnost Volija, prednost je konstantno rasla, a najveća je iznosila u 29. minutu kada je semafor pokazivao plus 18 (57:39).

U posljednjih 10 minuta gosti su ušli sa zalihom od 14 koševa (57:43).

Nastavili su Podgoričani sa sigurnom igrom i nešto više od pet minuta prije kraja vodili su 64:59.

Tada je došlo do opuštanja, a Krka je to znala da iskoristi. Serijom 13:3 prišla je na minus pet (62:67), 59 sekundi prije kraja, ali vremena za preokret više nije bilo.

Spartak iz Sankt Peterburga je u drugom meču grupe K pobijedio Banvit - 80:71 (24:20, 25:20, 11:16, 20:15).