Desetkovani Boston lako sa Orlandom

Nikola Peković je postigao dva poena i imao jedan skok za devet i po minuta koliko je proveo na parketu u porazu Minesote od Nju Orleansa.
82 pregleda 0 komentar(a)
Pirs, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.01.2012. 10:24h

Iako su igrali bez petorice povrijeđenih igrača, među kojima su bili i starteri Rej Alen i Rejon Rondo, košarkaši Bostona lako su se obračunali sa Orlandom u svom "TD Gardenu", ostavivši protivnika na svega 56 koševa.

Naviknuti na očajne igre svog tima ove sezone, navijači Bostona već su se bili spremili na novi poraz kada su nekadašnji član Orlanda Brendon Bas i Pol Pirs počeli nemilice da trpaju koš protivnika. Solidnu rolu imao je i Baranin Aleksandar Pavlović, koji je počeo u startnoj petorci umjesto Alena i za 33 minuta ubacio devet poena i uhvatio četiri lopte.

"U odbrani, to je bilo toliko dobro da ne možete ni da poželite bolje", ocijenio je trener Bostona Dok Rivers nakon što je njegov tim ostavio protivnika na najmanji broj broj koševa iz igre od kada je u NBA ligi uveden sat za vrijeme mjerenja napada!

U svlačionici Orlanda nakon meča dominirala je tišina, igrači su bili u čudu, a nemoćni da objasne šta im se dogodilo.

"Rekao bih da je ovo bila loša noć za nas, da ne širimo priču", prokomentarisao je Dvajt Hauard, koji je predvodio goste sa 18 poena i 14 skokova.

Čikago je u "Junajted centru" s lakoćom upisao 16. pobjedu ove sezone i učvrsto svoju poziciju najuspješnije ekipe lige. Nju Džersi je ostao "zamrznut" na minus 15 u dobroj napadačkoj partiji Čikaga koju su predvodili Hamilton i Rouz - ukupno su ubacili 44 poena i i imali 18 asistencija.

Rekord sezone Šona Meriona (29 poena) pomogao je košarkašima Dalasa da nadomjeste odsustvo Dirka Novickog (odmarao zbog bola u leđima) i savladaju Finikss sa šest koševa razlike.

Odmarao je i Crnogorac Nikola Vučević, koji je sa klupe odgledao sada već tradicionalnu (treću u sezoni) ubjedljivu pobjedu Filadelfije nad Vašingtonom.

Nikola Peković je, s druge strane, postigao dva poena i imao jedan skok za devet i po minuta koliko je proveo na parketu u porazu Minesote od Nju Orleansa.

Filadelfija – Vašington 103:83 (Brend 17 p, 9 sk - Kroford 17 p)

Boston – Orlando 87:56 (Bas 19 p, 8 sk, Pirs 19 p, 7 as, Pavlović 9 p, 4 sk - Hauard 18 p, 14 sk)

Čikago – Nju Džersi 110:95 (Hamilton 22 p, 10 as, Rouz 22 p, 8 as - Farmar 22 p)

Milvoki – Atlanta 92:97 (Džinings 21 p, 11 as - Džonson 28 p, 5 sk)

Minesota – Hjuston 92:107 (Lav 39 p, 12 sk, Peković 2 p, 1 sk - Martin 31 p)

Nju Orleans – San Antonio 102:104 (Džek 26 p, 9 as, 6 sk - Dankan 28 p, 8 sk, Parker 20 p, 17 as)

Oklahoma siti – Detroit 99:79 (Harden 24 p, 5 sk, Vestbruk 24 p, 6 as, 5 sk, Djurent 20 p - Najt 13 p)

Dalas - Finiks 93:87 (Merion 29 p - Gortat 19 p, 17 sk, Hil 19 p, 8 sk)

Portland – Sakramento 101:89 (Kroford 26 p, 5 as, Volas 20 p, 8 sk - Kuzins 18 p, 13 sk)

Golden Stejt – Memfis 90:91 (Elis 20 p, 5 as - Gej 23 p, 9 sk, Konli 20 p, 9 as)