Vučević odličan u porazu Filadelfije od Majamija

50 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 22.01.2012. 09:21h

Mladi crnogorski košarkaš Nikola Vučević imao je zapaženu ulogu u sinoćnoj utakmici njegove Filadelfije protiv jednog od favorita za osvajanje titule Majamija.

Vučević je bio starter i za 24 minuta na terenu je ubacio 13 poena (6-9 šut iz igre), uhvatio 9 lopti, od čega čak 4 u napadu i dodao jednu asistenciju uz samo jedan faul.

Vučević je propustio posljednju četvrtinu nakon nezgodnog doskoka.

Majami je ipak predvođen LeBronom Džejmsom (28 poena i 9 skokova) i Krisom Bošom (30 poena) slavio 113-92, a u Filadelfiji je najbolji bio Lu Vilijams sa 22 poena.

Ni ekipa drugog našeg reprezentativca Nikole Pekovića nije slavila, a Peković je pružio solidnu partiju. Za 17 minuta je ubacio 8 poena i imao po 2 skoka i blokadu, ali je Minesota izgubila od Jute 108-98 prije svega zahvaljući Polu Milsapu koji je postigao 26 poena.

Veče je obilježio Italijan Danilo Galinari iz Denvera koji je Njujorku ubacio čak 37 poena, u utakmici u kojoj su se igrala dva produžetka. Njujork je nastavio da posrće, a Karmelo Entoni je postigao 25 poena ali je pogodio samo 10 od 30 šuteva iz igre.

Atlanta je bila sigurna protiv Klivlenda 121-94, a Džo Džonson je bio najbolji strijelac sa 25 poena. Detroit je ostvario tek drugu pobjedu u posljednjih 12 mečeva savladavši Portland 94-91, dok je Dalas i bez Dirka Novickog pobijedio Nju Orleans sa 83-81.

Karlos Buzer polako počinje da igra onako kako se to od njega i očekuje i predvodio je Čikago u pobjedi protiv Šarlota, dok je Hjuston nastavio da "melje" u domaćoj areni savladavši San Antonio.

Milsap i Peković

Oklahoma je dobila Nju Džersi u gostima, a Memfis je "oduvao" Sakramento sa 33 razlike: 128-95. Fenomenalan je bio Španac Mark Gasol koji je uz 20 poena imao 11 skokova.