Pobjede Minesote i Filadelfije

Crnogorski košarkaš Nikola Vučević meč je počeo u startnoj petorci i za 29 minuta imao je učinak od osam poena i sedam skokova.
Kevin Lav, Foto: Beta AP
Ažurirano: 21.01.2012. 10:57h

Trojkom Kevina Lava uz zvuk sirene, Minesota je prekinula niz od sedam uzastopnih pobjeda LA Klipersa u “Stepls centru” (101:98). Gosti su odlično organizovali posljednji napad, za koji su imali svega sekundu i po do kraja, a serijom blokada u reketu Lav je ostao sam na šutu za tri poena, i nije propustio priliku da svom timu donese treću uzastopnu pobjedu, što je najbolja serija Minesote u posljednje skoro dvije godine.

Srpski centar Darko Miličić bio je najbolji igrač u redovima gostiju s 22 koša i sedam skokova, Lav je dodao 17 poena i 14 skokova. Crnogorski reprezentativac Nikola Peković je za 11 i po minuta postigao osam poena, bez promašaja iz četiri puta, a imao je i dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Najbolji strijelac kod domaćina bio je Mo Vilijams s 25 koševa, Blejk Grifin je dodao 21 koš i deset skokova.

Isti poenterski učinak kao Peković, imao je i drugi reprezentativac Crne Gore, Nikola Vučević, koji je u ulozi starter doprinio pobjedi Filadelfije kod kuće protiv Atlante (90:76). Za nešto više od 29 minuta, koliko je proveo na parketu, Vučević je za dva poena šutirao 4-11, promašio je oba slobodna bacanja, ali je imao i sedam skokova, te po jednu asistenciju, blokadu i ukradenu loptu.

Lejkersi su doživjeli drugi uzastopni poraz, nakon onog od Majamija. Orlando je bio bolji kod kuće 92:80, i zadržao Lejkerse na najmanjen broju postignutih poena ove sezone. U meču s očajnim procentom šuta (Lejkersi 40%, Orlando 41%), dominirao je Dvajt Hauard s 21 košem i 23 skoka, i pokazao da je ponajbolji centar NBA lige. Kod Lejkersa, Kod Lakersa, koji su izgubili šest od sedam ovosezonskih gostovanja, prednjačili su Kobi Brajant s 30 koševa i Pau Gasol s 13 koševa i deset skokova.